Skip to main content

Wniosek o pożyczkę bez BIK i KRD - czy to możliwe?

| tekst sponsorowany | Finanse

Sektor pozabankowy może (ale nie musi) weryfikować potencjalnego pożyczkobiorcy w bazie BIK i KRD. Bywa i tak, że te bazy są sprawdzane, jednak negatywne informacje w nich zawarte nie przekreślają całkowicie szans na uzyskanie pożyczki. Jednak osoby z bardzo negatywną historią kredytową albo wysokim zadłużeniem mają problemy przy aplikowaniu o pożyczkę. Co zrobić w takiej sytuacji? Okazuje się, że jest dostępna opcja pożyczki bez BIK i KRD, o czym więcej poniżej.

Zobowiązania finansowe bez baz – nie jest łatwo

Chyba nikt nie łudzi się, że bank pozytywnie zweryfikuje osobę, która ma niski scoring w bazie BIK albo wpisy znajdujące się w bazie KRD wskazują na jej poważne kłopoty finansowe. To niemożliwe z powodu zapisów prawa bankowego. Pozostaje zatem sektor pozabankowy, ale i tutaj można się zdziwić. Wiele wniosków o pożyczkę zostaje odrzuconych. Okazuje się, że część firm pożyczkowych sprawdza Biuro Informacji Kredytowej, z kolei inne kierują się tym, co znajdą w Krajowym Rejestrze Długów. Warto więc, jeszcze przed wysłaniem formularza, zorientować się, na jakie aspekty zwraca uwagę konkretny pożyczkodawca. Od razu należy podkreślić, że w zasadzie nie ma firm z sektora pozabankowego, które w ogóle nie weryfikowałyby co najmniej jednej z tych baz. Dlatego osoby zadłużone i dodatkowo z negatywną historią kredytową powinny się liczyć z tym, że ich prośba o pożyczkę nie zostanie rozpatrzona pozytywnie.

Dostępne pożyczki bez BIK i KRD

Nawet po odrzuceniu wniosku przez firmy pożyczkowe jest możliwość dostania pieniędzy. Kołem ratunkowym w takiej sytuacji okazuje się sektor social lending. Chodzi tutaj o pożyczkę prywatną (społecznościową) dostępną na specjalnym serwisie stanowiącym platformę łączącą pożyczkobiorców z pożyczkodawcami https://monebay.pl/. Ci drudzy są prywatnymi inwestorami, którzy swoje wolne środki lokują właśnie w pożyczkach, a nie w innych formach inwestycyjnych. Wbrew pozorom to bardzo opłacalne i bezpieczne osiąganie określonych zysków. Jednak z punktu widzenia osoby ubiegającej się o pożyczkę najważniejsza jest oczywiście możliwość pozytywnej weryfikacji bez BIK i KRD. Rzeczywiście bazy nie są sprawdzane, ponieważ zabezpieczenie dla inwestorów stanowi weksel bądź zastaw.

Za podstawową zaletę sektora social lending należy zatem uznać wyjątkowo bezproblemowy sposób załatwiania pożyczki. Wystarczy w zasadzie wypełnić i wysłać formularz na serwisie social lending.

Ten rodzaj zobowiązania finansowego nie cieszy się jeszcze tak dużym uznaniem w naszym kraju, jak ma to miejsce w wielu innych państwach, ale jego znaczenie systematycznie rośnie. Coraz więcej osób docenia szybkość i łatwość otrzymania pożyczki właśnie w ten sposób. Warto przy tym podkreślić, że pożyczki prywatne bez BIK i KRD są doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla tych potencjalnych pożyczkobiorców, którzy nie mieliby szans na pozytywną weryfikację w banku czy firmach pożyczkowych. 

 

 

 

W ub.r. ZUS przeprowadził kontrole u ponad 461 tys. osób z zaświadczeniem o czasowej niezdolności do pracy

Jak wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w ub.r. przeprowadzono o ponad 7% więcej kontroli osób posiadających zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy niż w 2022 roku. Z kolei o przeszło 21% wzrosła rdr. liczba wydanych zaświadczeń o skróceniu zasiłku chorobowego.

Rodzicu wyślij wniosek o 800 plus w kwietniu

Prawie 292 tys. wniosków o świadczenie 800 plus, na nowy okres świadczeniowy, wysłali mieszkańcy Wielkopolski. W całym kraju ZUS przyjął prawie 3 mln wniosków.

Faktoring eksportowy jako rozwiązanie finansowe dla małych i średnich firm

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, przedsiębiorstwa — bez względu na ich wielkość — mają unikalną szansę rozwijać swoją działalność na arenie międzynarodowej dzięki dostępowi do faktoringu eksportowego. Średnie i nawet małe firmy mogą teraz skorzystać z tego elastycznego narzędzia finanso...

ZUS otwiera okno transferowe

Od 1 kwietnia do 31 lipca 2024 r. ZUS otwiera okno transferowe. Po raz kolejny można będzie zdecydować, gdzie ma trafić część składki emerytalnej – na subkonto w ZUS, czy do OFE. Następne okno transferowe aktywne będzie dopiero za cztery lata. 

Raport: OFE najbardziej opłacalnym sposobem oszczędzania na emeryturę

 W ostatniej dekadzie dzięki Otwartym Funduszom Emerytalnym można było zarobić „na czysto” prawie 8 proc. rocznie. Z raportu Analiz Online wynika, że inne formy oszczędzania, np. inwestycje w fundusze akcji polskich czy globalnych, przyniosły znacznie mniejsze zyski. „Wyniki finansowe OFE na prze...

GUS ogłosił przeciętny dochód rozporządzalny za 2023r.

Główny Urząd Statystyczny informuje, że przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na 1 osobę ogółem w 2023 r. wyniósł 2678,30zł.

Nowa tablica do wyliczania emerytur

Od 1 kwietnia br. ZUS będzie korzystał z nowej tablicy średniego dalszego trwania życia, ogłoszonej przez Główny Urząd Statystyczny. Co do zasady, nowa tablica nie dotyczy osób, które już przeszły na emeryturę. Nie ma zatem sensu składanie wniosków o ponowne przeliczenie świadczenia.