Przejdź do głównej treści

Wniosek o pożyczkę bez BIK i KRD - czy to możliwe?

| tekst sponsorowany | Finanse

Sektor pozabankowy może (ale nie musi) weryfikować potencjalnego pożyczkobiorcy w bazie BIK i KRD. Bywa i tak, że te bazy są sprawdzane, jednak negatywne informacje w nich zawarte nie przekreślają całkowicie szans na uzyskanie pożyczki. Jednak osoby z bardzo negatywną historią kredytową albo wysokim zadłużeniem mają problemy przy aplikowaniu o pożyczkę. Co zrobić w takiej sytuacji? Okazuje się, że jest dostępna opcja pożyczki bez BIK i KRD, o czym więcej poniżej.

Zobowiązania finansowe bez baz – nie jest łatwo

Chyba nikt nie łudzi się, że bank pozytywnie zweryfikuje osobę, która ma niski scoring w bazie BIK albo wpisy znajdujące się w bazie KRD wskazują na jej poważne kłopoty finansowe. To niemożliwe z powodu zapisów prawa bankowego. Pozostaje zatem sektor pozabankowy, ale i tutaj można się zdziwić. Wiele wniosków o pożyczkę zostaje odrzuconych. Okazuje się, że część firm pożyczkowych sprawdza Biuro Informacji Kredytowej, z kolei inne kierują się tym, co znajdą w Krajowym Rejestrze Długów. Warto więc, jeszcze przed wysłaniem formularza, zorientować się, na jakie aspekty zwraca uwagę konkretny pożyczkodawca. Od razu należy podkreślić, że w zasadzie nie ma firm z sektora pozabankowego, które w ogóle nie weryfikowałyby co najmniej jednej z tych baz. Dlatego osoby zadłużone i dodatkowo z negatywną historią kredytową powinny się liczyć z tym, że ich prośba o pożyczkę nie zostanie rozpatrzona pozytywnie.

Dostępne pożyczki bez BIK i KRD

Nawet po odrzuceniu wniosku przez firmy pożyczkowe jest możliwość dostania pieniędzy. Kołem ratunkowym w takiej sytuacji okazuje się sektor social lending. Chodzi tutaj o pożyczkę prywatną (społecznościową) dostępną na specjalnym serwisie stanowiącym platformę łączącą pożyczkobiorców z pożyczkodawcami https://monebay.pl/. Ci drudzy są prywatnymi inwestorami, którzy swoje wolne środki lokują właśnie w pożyczkach, a nie w innych formach inwestycyjnych. Wbrew pozorom to bardzo opłacalne i bezpieczne osiąganie określonych zysków. Jednak z punktu widzenia osoby ubiegającej się o pożyczkę najważniejsza jest oczywiście możliwość pozytywnej weryfikacji bez BIK i KRD. Rzeczywiście bazy nie są sprawdzane, ponieważ zabezpieczenie dla inwestorów stanowi weksel bądź zastaw.

Za podstawową zaletę sektora social lending należy zatem uznać wyjątkowo bezproblemowy sposób załatwiania pożyczki. Wystarczy w zasadzie wypełnić i wysłać formularz na serwisie social lending.

Ten rodzaj zobowiązania finansowego nie cieszy się jeszcze tak dużym uznaniem w naszym kraju, jak ma to miejsce w wielu innych państwach, ale jego znaczenie systematycznie rośnie. Coraz więcej osób docenia szybkość i łatwość otrzymania pożyczki właśnie w ten sposób. Warto przy tym podkreślić, że pożyczki prywatne bez BIK i KRD są doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla tych potencjalnych pożyczkobiorców, którzy nie mieliby szans na pozytywną weryfikację w banku czy firmach pożyczkowych. 

 

 

 

Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu.
Osobom fizycznym pozostało niewiele czasu na rozliczenie się z fiskusem. Sezon rozliczeń podatkowych za rok 2024 mija 30 kwietnia. Tymczasem z najnowszych danych Ministerstwa Finansów wynika, że niemal połowa jeszcze tego nie zrobiła.
Osoby uprawnione do renty socjalnej, które są całkowicie niezdolne do pracy oraz do samodzielnej egzystencji, będą otrzymywać dodatek dopełniający do swojego świadczenia. Pierwsza wypłata nastąpi w maju 2025 r. wraz z rentą, z wyrównaniem od stycznia.
Urząd Skarbowy w Obornikach przypomina o możliwości skorzystania z ulgi na dzieci. Rozliczenia podatkowe za rok 2024 należy złożyć do 30 kwietnia.
Każda szanująca się platforma handlowa Forex oferuje dziś dostęp do swoich zasobów w dwóch wariantach – tradycyjny, desktopowy, który uruchomimy na laptopie czy komputerze stacjonarnym, a także mobilny, dostosowany do korzystania z niego np. na smartfonie. Czy wersje te różnią się czymś od siebie…
Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego połowa pracowników w gospodarce narodowej zarabiała w październiku 2024 r. nie mniej niż 6 856 zł, a druga nie więcej.
Małe firmy to prawdziwi bohaterowie codzienności – przetrwają burze podatkowe, ataki klientów „wszystkowiedzących” oraz niekończące się telefony z ofertami „najlepszego prądu na rynku”. Ale gdy przychodzi do zarządzania finansami, nawet najtwardszym zdarza się złapać zadyszkę. Dlaczego? Bo płynność…