fbpx

Wniosek o pożyczkę bez BIK i KRD - czy to możliwe?

Sektor pozabankowy może (ale nie musi) weryfikować potencjalnego pożyczkobiorcy w bazie BIK i KRD. Bywa i tak, że te bazy są sprawdzane, jednak negatywne informacje w nich zawarte nie przekreślają całkowicie szans na uzyskanie pożyczki. Jednak osoby z bardzo negatywną historią kredytową albo wysokim zadłużeniem mają problemy przy aplikowaniu o pożyczkę. Co zrobić w takiej sytuacji? Okazuje się, że jest dostępna opcja pożyczki bez BIK i KRD, o czym więcej poniżej.

Zobowiązania finansowe bez baz – nie jest łatwo

Chyba nikt nie łudzi się, że bank pozytywnie zweryfikuje osobę, która ma niski scoring w bazie BIK albo wpisy znajdujące się w bazie KRD wskazują na jej poważne kłopoty finansowe. To niemożliwe z powodu zapisów prawa bankowego. Pozostaje zatem sektor pozabankowy, ale i tutaj można się zdziwić. Wiele wniosków o pożyczkę zostaje odrzuconych. Okazuje się, że część firm pożyczkowych sprawdza Biuro Informacji Kredytowej, z kolei inne kierują się tym, co znajdą w Krajowym Rejestrze Długów. Warto więc, jeszcze przed wysłaniem formularza, zorientować się, na jakie aspekty zwraca uwagę konkretny pożyczkodawca. Od razu należy podkreślić, że w zasadzie nie ma firm z sektora pozabankowego, które w ogóle nie weryfikowałyby co najmniej jednej z tych baz. Dlatego osoby zadłużone i dodatkowo z negatywną historią kredytową powinny się liczyć z tym, że ich prośba o pożyczkę nie zostanie rozpatrzona pozytywnie.

Dostępne pożyczki bez BIK i KRD

Nawet po odrzuceniu wniosku przez firmy pożyczkowe jest możliwość dostania pieniędzy. Kołem ratunkowym w takiej sytuacji okazuje się sektor social lending. Chodzi tutaj o pożyczkę prywatną (społecznościową) dostępną na specjalnym serwisie stanowiącym platformę łączącą pożyczkobiorców z pożyczkodawcami https://monebay.pl/. Ci drudzy są prywatnymi inwestorami, którzy swoje wolne środki lokują właśnie w pożyczkach, a nie w innych formach inwestycyjnych. Wbrew pozorom to bardzo opłacalne i bezpieczne osiąganie określonych zysków. Jednak z punktu widzenia osoby ubiegającej się o pożyczkę najważniejsza jest oczywiście możliwość pozytywnej weryfikacji bez BIK i KRD. Rzeczywiście bazy nie są sprawdzane, ponieważ zabezpieczenie dla inwestorów stanowi weksel bądź zastaw.

Za podstawową zaletę sektora social lending należy zatem uznać wyjątkowo bezproblemowy sposób załatwiania pożyczki. Wystarczy w zasadzie wypełnić i wysłać formularz na serwisie social lending.

Ten rodzaj zobowiązania finansowego nie cieszy się jeszcze tak dużym uznaniem w naszym kraju, jak ma to miejsce w wielu innych państwach, ale jego znaczenie systematycznie rośnie. Coraz więcej osób docenia szybkość i łatwość otrzymania pożyczki właśnie w ten sposób. Warto przy tym podkreślić, że pożyczki prywatne bez BIK i KRD są doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla tych potencjalnych pożyczkobiorców, którzy nie mieliby szans na pozytywną weryfikację w banku czy firmach pożyczkowych.