Policja kontroluje także pieszych

Policja prowadziła w styczniu kolejne działania w ramach ochrony Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego (NURD).

Policjanci podsumowali działania wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, podczas których, w szczególny sposób zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych. Nadal zarówno kierowcy jak i piesi mają wiele do zrobienia, żeby nie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji na drogach.

Zakończyły się działania obornickich policjantów ukierunkowanych w pierwszej kolejności na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. W przeciągu 4 dni trwania akcji funkcjonariusze ujawnili 2 wykroczenia wobec pieszych.  Cały czas apelujemy o bezpieczną i rozważną jazdę, aby na drogach nie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji.

Wielu niechronionych uczestników ruchu drogowego również popełniło wykroczenia, między innymi za przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych. Przypominamy również o stosowaniu odblasków. Jest to element, który może zapewnić nam bezpieczeństwo podczas korzystania z dróg w porze wieczorowej.

Informacja o efektach działań p.k. "NURD"
przeprowadzonych w dniach 14-15 oraz  17-18 stycznia 2019 roku przez KPP OBORNIKI
I ZMIANA II ZMIANA RAZEM
Liczba policjantów biorących udział w działaniach 10 13 23
Liczba legitymowanych osób - ogółem 52 61 113
Liczba skontrolowanych pojazdów – ogólnie: 28 26 54
Liczba ujawnionych wykroczeń: popełnionych przez kierujących pojazdami wobec pieszych 1 1 2
popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi wobec kierujących rowerem 0 0 0
popełnionych przez pieszych 23 31 54
Liczba przeprowadzonych badań stanu trzeźwości 28 26 54
Zatrzymane dokumenty prawa jazdy (ogółem) 0 0 0
dowody rejestracyjne 3 4 7
Obsługa zdarzenia drogowego wypadek śmiertelny 4,5h

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież