Akcja policji - Bezpiecznie to wiedzieć i znać

Policja prowadzi akcję poprawy bezpieczeństwa wśród najmłodszych. 

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Obornikach rozpoczęli cykl spotkań z dziećmi w szkołach podstawowych w ramach programu "Bezpiecznie to wiedzieć i znać". Wraz z początkiem roku szkolnego mundurowi przypominają najmłodszym użytkownikom dróg, jak powinni z nich korzystać, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły.

Od początku września funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Obornikach udali się do Szkół Podstawowych na terenie powiatu obornickiego. Mundurowi odwiedzili już między innymi: Szkołę Podstawową nr 2, Szkołę Podstawową nr 3, Szkołę Podstawową nr 4 w Obornikach, Szkołę Podstawową w Maniewie, Szkołę Podstawową w Objezierzu, Szkołę Podstawową w Ludomach oraz Szkołę Podstawową w Ryczywole. Policjanci nie zapomnieli również o „maluchach” z przedszkoli, których również odwiedzili na terenie powiatu obornickiego.

W trakcie prelekcji funkcjonariusze zaprezentowali dzieciom zasady postępowanie podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, jazdy na rowerze czy konieczności korzystania z pasów bezpieczeństwa. Tutaj spotkanie połączone było z zabawą, w trakcie której dzieci miały okazję zaprezentować swoją wiedzę dot. bezpiecznego korzystania z drogi i chodnika. Podkreślono także znaczenie używania odblasków oraz znajomość numerów alarmowych. Ponadto podczas spotkań omawiano zasady bezpieczeństwa w kontakcie z osobą obcą i zwierzęciem, postępowania, gdy zostali sami w mieszkaniu.

Funkcjonariusze takie działania będą prowadzili do końca września w pozostałych szkołach w powiecie obornickim.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież