Pożar w Obornikach. Budynek do rozbiórki?

Prawdopodobnie kamienica, w której wczoraj wybuchł pożar, zostanie przeznaczona do rozbiórki.

Do tragicznego pożaru kamienicy w Obornikach doszło ok. godz. 20.45. Do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w kamienicy.  Natychmiast zostały zadysponowane 2 zastępy z JRG Oborniki, OSP Kiszewo, OSP Ocieszyn oraz OSP Nieczajna. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu KDR stwierdził, że pożarem objęte jest mieszkanie na 2 kondygnacji w budynku wielorodzinnym. Jedna z rodzin samodzielnie opuściła mieszkanie.

Zadania ratowników skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się mieszkanie oraz ewakuacji osoby znajdującej się w mieszkaniu objętym pożarem. Osoba poszkodowana (nieprzytomna, bez parametrów życiowych) została ewakuowana na zewnątrz, gdzie udzielono jej kpp (ABC, AVPU-U, RKO). Następnie osobę poszkodowaną przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia ZRM. W trakcie działań ratowniczo-gaśniczych z mieszkania znajdującego się na tej samej kondygnacji ewakuowano mężczyznę i psa. Mężczyzna odmówił udzielenia pomocy medycznej, natomiast pies został przekazany Policji. Następnie działania JOP polegały na dogaszaniu mieszkania oraz przeszukaniu go pod kątem występowania osób poszkodowanych. W zdarzeniu brały udział 2 patrole policji, prokurator, ZRM.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież