fbpx

Ulatniał się gaz, ewakuowali mieszkańców Jagiellońskiej

W wyniku uszkodzenia rury od gazu strażacy zarządzili w poniedziałek ewakuacje ludzi z kilku domów.

3 września 2018 roku w godzinach wieczornych do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o dziurze w rurze od gazu w piwnicy budynku przy ul. Jagiellońskiej. Osoba zgłaszająca nie wiedziała, gdzie znajduje się główny zawór gazu odcinający jego dopływ.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu dowódca stwierdził, że rura została przewiercona i substancja wydostaje się do pomieszczenia piwnicznego budynku.

Działania strażaków polegały na zabezpieczenie miejsca zdarzenia, utworzeniu strefy niebezpiecznej - ewakuacji budynku, w którym wystąpiło zagrożenie oraz sześciu pobliskich domostw, zamknięciu ruchu na ul. Jagiellońskiej oraz rozwinięciu linii gaśniczej. Po przyjeździe na miejsce pogotowia gazowego wykonano wykop i doraźnie zabezpieczono uszkodzoną rurę taśmą uszczelniającą. W czasie prowadzonych czynności stale monitowano stężenie ulatniającego się gazu. Pomieszczenia budynku, w którym wystąpiło uszkodzenie rury jak i budynków, z których zostali ewakuowani mieszkańcy zostały przewietrzone i sprawdzone miernikiem wielogazowym. Wykazały one brak zagrożenia.

Po zakończeniu działań, ewakuowani mieszkańcy powrócili do swoich domów.