Ulatniał się gaz, ewakuowali mieszkańców Jagiellońskiej

W wyniku uszkodzenia rury od gazu strażacy zarządzili w poniedziałek ewakuacje ludzi z kilku domów.

3 września 2018 roku w godzinach wieczornych do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o dziurze w rurze od gazu w piwnicy budynku przy ul. Jagiellońskiej. Osoba zgłaszająca nie wiedziała, gdzie znajduje się główny zawór gazu odcinający jego dopływ.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu dowódca stwierdził, że rura została przewiercona i substancja wydostaje się do pomieszczenia piwnicznego budynku.

Działania strażaków polegały na zabezpieczenie miejsca zdarzenia, utworzeniu strefy niebezpiecznej - ewakuacji budynku, w którym wystąpiło zagrożenie oraz sześciu pobliskich domostw, zamknięciu ruchu na ul. Jagiellońskiej oraz rozwinięciu linii gaśniczej. Po przyjeździe na miejsce pogotowia gazowego wykonano wykop i doraźnie zabezpieczono uszkodzoną rurę taśmą uszczelniającą. W czasie prowadzonych czynności stale monitowano stężenie ulatniającego się gazu. Pomieszczenia budynku, w którym wystąpiło uszkodzenie rury jak i budynków, z których zostali ewakuowani mieszkańcy zostały przewietrzone i sprawdzone miernikiem wielogazowym. Wykazały one brak zagrożenia.

Po zakończeniu działań, ewakuowani mieszkańcy powrócili do swoich domów.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież