Kursant na prawo jazdy okradł instruktorkę

Policjanci z Obornik zatrzymali podejrzanego o kradzież pieniędzy. 18-letni kursant nauki jazdy wykorzystał fakt, że poszkodowanej instruktorce wypadł portfel z torebki i wpadł pod siedzenie. Za kradzież może mu grozić do 5 lat więzienia.

14 sierpnia br. do Komendy Powiatowej Policji w Obornikach przyszedł młody mężczyzna, który przyniósł rzekomo znaleziony portfel z dokumentami. Dzielnicowy ustalił numer telefonu do właścicielki portfela, ale ta nie odbierała, więc postanowił zawieź go pod wskazany adres, który znajdował się na dowodzie osobistym.

Właścicielka portfela, 47-letnia mieszkanka Obornik, poinformowała, że w portfelu brakują pieniądze w kwocie 5 300 zł. i podejrzewa, że kradzieży mógł dokonać jej kursant podczas nauki jazdy, którą dzisiaj z nim prowadziła. Poszkodowana kontaktowała się z 18-latkiem, aby oddał jej portfel, lecz ten nie przyznawał się do winy.

Jak ustalili mundurowi, 18-letni mieszkaniec gminy Obornik podczas nauki jazdy dokonał kradzieży portfela wraz z zawartością dokumentów i pieniędzy. A następnie przyjechał zwrócić portfel do Komendy tłumacząc, że go znalazł.

Oborniccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który przyznał się do kradzieży pieniędzy z portfela. Policjanci odzyskali większość skradzionych pieniędzy.

Kryminalni przedstawili mu zarzut kradzieży. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież