Pożar w Karolewie. Cenne uwagi strażaków (film)

W wyniku pożaru w Karolewie spłonęło ok. 80 hektarów pola ze zbożem i słomą.

Zgłoszenie o palacym się zbozu wpłynęło w niedzielę 22 lipca ok. godz. 16:00. Pierwsi strażacy natychmiast przekazali informację do dyżurnego KP PSP w Obornikach o wsparciu ich większą ilością wozów bojowych. Niesprzyjający wiatra pomagał szybko rozprzestrzeniać się ogniowi. Prawie 20 zastępów strażaków ostatecznie zapanowało nad żywiołem. Pomocne w tym były działania rolników z pługami, ale i też kukurydza. Udało się uratować 70 hektarów ze zbożem.

We wtorek 24 lipca udało nam się porozmawiać z druhem Sebastianem Rabschem z OSP Rogoźno. Oprócz krótkiej relacji ze zdarzenia przekazał też kilka bardzo ważnych uwag dla każdego z nas. Warto obejrzeć ten wywiad.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież