Prawdopodobnie nadmierna prękość jest przyczyną dachowania toyoty

Prawdopodobnie nadmierna prędkość była przyczyną dachowania toyoty w Dąbrówce Leśnej.

W piątek ok. godz. 13:40 na łuku drogi wojewódzkiej nr 178 przed miejscowością Dąbrówka Leśna doszło do dachowania pojazdu marki Toyota. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala. Policja apeluje o ostrożną jazdę.

Do zdarzenia doszło 13.07.2018r. ok. godz. 13:40 w drodze wojewódzkiej nr 178 tuż przed wjazdem do miejscowości Dąbrówka Leśna. Wg wstępnych ustaleń Policji kierujący pojazdem marki Toyota 22-letni mężczyzna jadąc z Czarnkowa w kierunku Obornik na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze w skutek czego doszło do dachowania. W wyniku zdarzenia kierowca oraz jego 21-letni pasażer zostali przewiezieni do szpitala.

Nie wykluczone, że do zdarzenia mogła przyczynić się prędkość niedostosowana do panujących warunków drogowych. Z uwagi na padający deszcz jezdnia stała się śliska co wymusza zmianę techniki jazdy, zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu oraz zmniejszenie prędkości. 

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. Bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni i naszych umiejętności. 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież

b0-mainbody-baner2