Kolejne pożary w lasach

W niedzielę miały miejsce 2 pożary lasu na terenie gminy Oborniki. 

17 czerwca br. o godzinie 11:47 do SK KP PSP w  Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Słonawy. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu KDR stwierdził , że pali sie ściółka leśna na powierzchni ok. 300m2. Podjete działania : zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz podanie dwóch prądów wody w natarciu na palącą się sciółkę. 

Kolejne zgłoszenie które odebrał dyżurny SK również dotyczyło pożaru lasu, tym razem w miejscowości Bąblinek. Po dojeżdzie na miejsce i rozpoznaniu Kierujący Działaniami Ratowniczymi stwierdził , że mieszkańcy wsi ugasili pożar przed przybyciem pierwszego zastępu JOP. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przekopaniu ziemi wokół pnia drzewa.

W obu zdarzeniach na miejcu obecny był Leśniczy Nadleśnictwa Oborniki oraz patrol policji.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież