Pożar w Wychowańcu: Żadne ze zwierząt nie ocalało (aktualizacja)

Wg najświeższych informacji żadne ze zwierząt nie przeżyło pożaru świniarni w Wychowańcu.

W tej chwili trwa dogaszanie pożaru świniarni w Wychowańcu. 

Sytuacja jest już opanowana - powiedział nam w rozmowie telefonicznej starszy kapitan Dariusz Szrama, który kieruje akcją ratowniczą. Zgłoszenie do Komendy Powiatowej wpłynęło o godz. 05:25. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że ogniem objęte jest już 80% budynku inwentarskiego. Nie podejmowaliśmy w tych okolicznościach próby ratowania zwierząt.

Niestety w pożarze zginęło 4500 zwierząt (aktualizacja). Strażacy schładzali sąsiadujące budynki, aby pożar nie rozprzestrzenił się na nie. To się udało. 

W akcji ratowniczej brali udział strażacy z 4 powiatów: obornickiego, poznańskiego, szamotulskiego i wągrowieckiego. 

(aktualizacja godzina 15:30)

 

Wcześniej zgodnie z informacjami otrzymanymi od służb ratowniczych pisaliśmy o 2500 sztuk inwentarza, niestety po przybyciu na miejsce weterynarza okazało się, że z posiadanej przez niego dokumentacji w chlewni znajdowało się 4500 sztuk inwentarza.

 

 

Komentarze  

+2 #1 dfhdf 2018-05-05 14:50
biedne świnki :sad: :cry: :-?
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież