Dzień Wagarowicza - policja apeluje o rozsądek

dzien wagarowicza policja apeluje o rozsadek odznaka policyjna

W związku z dzisiejszym "Dniem Wagarowicza" policja apeluje do młodzieży o kulturalne zachowanie.

21 marca to pierwszy dzień wiosny, wśród młodzieży znany bardziej jako „Dzień Wagarowicza". Komenda Powiatowa Policji w Obornikach apeluje do wszystkich, a zwłaszcza do młodzieży uczącej się, o kulturalne i zgodne z prawem zachowanie się w trakcie obchodów pierwszego dnia wiosny.

„Dzień Wagarowicza" to zazwyczaj okazja do „urwania się" ze szkolnych lekcji i ulicznych wędrówek grup uczniowskich w poszukiwaniu wiosny. Obornicka policja zwykle nie notowała w tym okresie zwiększonej liczby zakłóceń porządku publicznego, jednakże w tym dniu na ulicach pojawi się więcej patroli policyjnych. Policjanci sprawdzać będą mniej lub bardziej widoczne miejsca, gdzie z doświadczenia wiedzą, że młodzież najczęściej gromadzi się i przebywa, celem niedopuszczenia do zakłócania porządku, spożywania alkoholu i zażywania środków odurzających. Żeby uchronić młodych ludzi przed negatywnym wpływem alkoholu, kontrolami objęte będą okolice obiektów handlowych pod kątem sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych nieletnim. 

Policjanci mają nadzieję, że młodzież, przygotowana do nadejścia wiosny będzie rozsądnie i we właściwy sposób świętować w tym dniu. Z konsekwencjami łamania prawa mogą się liczyć nie tylko młodzi ludzie, ale również osoby, które bezkrytycznie, bez sprawdzenia dokumentu tożsamości podawać będą alkohol i papierosy nieletnim.

Jednakże ani grono pedagogiczne szkół ani policja nie będą w pełni skuteczni w zapewnieniu bezpieczeństwa w „Dniu Wagarowicza" jeśli do uświadamiania zagrożeń nie włączą się rodzice, do których też apelujemy o rozmowy ze swoimi dziećmi, przestrzeganie przed spożywaniem alkoholu, próbowaniem zażywania środków odurzających i innych używek oraz o wskazywanie sposobów na bezpieczne spędzanie czasu.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież