Groził śmiercią. Może spędzić za kratami nawet 15 lat

grozil smiercia. moze spedzic za kratkami nawet 15 lat fot kpp obornikiNawet 15 lat więzienia grozi mężczyźnie podejrzanemu za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego.

Policjanci z Obornik zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Podejrzany w poniedziałek wszedł do jednego z obornickich sklepów. Tam zażądał pieniędzy grożąc jego pracownikowi pozbawieniem życia oraz spaleniem budynku. Za to przestępstwo grozi mu teraz kara do 15 lat więzienia.

W poniedziałek (5.03.2018r.) w godzinach popołudniowych do jednego z punktów handlowych mieszczących się na terenie Obornik wszedł dobrze znany personelowi mężczyzna. 31-latek nie przyszedł jednak robić zakupów. W krótkiej rozmowie z pracownikiem sklepu zażądał pieniędzy. Swoje żądanie poparł groźbą, że jeśli ich nie otrzyma to pozbawi życia handlowca, jego rodzinę a sklep spali. Chwilę później napastnik wyszedł z budynku zaniepokojony obecnością innych osób. Pokrzywdzony niezwłocznie powiadomił o wszystkim Policję.

Jeszcze tego samego dnia oborniccy policjanci dokonali zatrzymania podejrzanego. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Został mu przedstawiony zarzut usiłowania dokonania wymuszenia rozbójniczego. W środę Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt. Jak się okazało 31-latek już wcześniej był karany za podobne przestępstwo.

Za dopuszczenie się powyższego czynu w warunkach recydywy może posiedzieć w więzieniu nawet 15 lat.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież