Trzy poważne zdarzenia na drogach powiatu obornickiego

Trzy powazne zdarzenia drogowe w powiecie obornickim

Do aż trzech zdarzeń drogowych doszło w piątek 15 grudnia 2017r. w powiecie obornickim.  

Pierwsze zgłoszenie o dachowania samochodu osobowego w miejscowości Garbatka do Stanowiska Kierowania KP PSP w Obornikach wpłynęło przed godziną 8. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu KDR stwierdził, że w przydrożnym rowie na dachu leży samochód osobowy. W pojeździe oraz wokół pojazdu nie było kierowcy ani osób poszkodowanych. Na miejscu obecny był patrol Policji. 

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podniesieniu pojazdu w celu sprawdzenia wnętrza samochodu i rowu pod pojazdem, aby wykluczyć obecność osób poszkodowanych ( brak osób) oraz odłączenie akumulatora.

W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG Oborniki i jeden z OSP Parkowo.

Kolejne zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Rogoźno do SK KP PSP wpłynęło o godzinie 9:05.

Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu KDR stwierdził, że na miejscu znajduje się samochód osobowy, który uderzył w drzewo. Dwie osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdem. 

Działania  polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zablokowaniu drogi w obu kierunkach. Po przyjeździe na miejsce ZRM, osoba poszkodowana odmówiła udzielenia jej pomocy medycznej, natomiast druga osoba nie wymagała udzielenia pomocy medycznej.

W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG Oborniki oraz jeden zastęp z OSP Rogoźno.

Informacja o trzecim wypadku w miejscowości Budziszewko do SK KP PSP wpłynęła o godzinie 10:20.

Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu KDR stwierdził, że samochód osobowy uderzył w drzewo a w środku znajduje się przytomna kobieta z zakleszczonymi nogami. 

Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wykonanie dostępu do osoby poszkodowanej przy pomocy narzędzi hydraulicznych, pomoc ZRM w transporcie poszkodowanej do karetki a następnie z karetki do LPR, odłączenie zasilania w pojeździe, usunięcie z jezdni i pobocza drobnych elementów karoserii oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Osoba poszkodowana została przetransportowana do szpitala w Poznaniu, śmigłowcem LPR. 

W działaniach brały udział 3 zastępy z KP PSP Oborniki i jeden z OSP Rogoźno.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież