Mobilne Centrum Monitoringu pomogło ukarać 50 kierowców!

Mobilne Centrum Monitoringu pozwolilo ukarac 50 kierowcow

2 dni trwała akcja obornickiej policji z udziałem Mobilnego Centrum Monitoringu.

Policjanci z Obornik dostawali wiele sygnałów o blokowaniu skrzyżowani ulic 11 Listopada oraz Kopernika. Z tego też powodu Mobilne Centrum Monitoringu zostało skierowane w to miejsce. Przez 2 dni Centrum wspomagało 8 obornickich mundurowych.

Rozważano prowadzenie akcji od środy do piątku. Ostatecznie trwała pierwsze 2 dni. Łącznie ukarano 50 kierowców. Zdecydowana większość mandatów wystawiano za blokowanie skrzyżowania. Pamiętajmy, że zielone światło nie jest jedynym warunkiem upoważniającym do wjazdu na krzyżówkę. Tym drugim, zarówno ważnym, jest możliwość jego opuszczenia przed zmianą świateł.

Czy Mobilne Centrum Monitoringu nauczyło czegoś kierowców? To zostanie szybko zweryfikowane. Agnieszka Majchrzak z obornickiej Komendy zapewniła nas, że akcje z użyciem Monitoringu będą powtarzane. Na chwilę obecną nie są jednak ich terminy.

 

 

Komentarze   

+3 #2 rigcz 2017-10-10 10:54
Brawo dla dzielnych policjantów, którzy wcisnęli mandaty kierowcom przejeżdżającym przez Oborniki! Zamiast bawić się w strażaków, gaszących pożar, zróbcie wszystko, by nie powstawały. Albo, mówiąc prościej, żebyśmy mieli pewność, że trafi - problemem nie są kierowcy, którzy wjadą na skrzyżowanie, a "sprawnie" funkcjonująca sygnalizacja świetlna. Pozostawiam komentarz ku rozważaniom.
Cytować
-1 #1 Wiktor 2017-10-09 22:55
jak dla mnie większość miast powinna skrupulatnie wykorzystywać monitoring do typu akcji, wreszcie byłoby bezpiecznie
Cytować