Włamał się do piwnicy i ukradł walizki

wlamal sie do piwnicy

Pod koniec lipca policjanci z Obornik zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do pomieszczenia piwnicznego. Sprawca ukradł różnego rodzaju walizki, torby i buty o łącznej wartości 1 tys. złotych. Część mienia odzyskano. Podejrzany za swój czyn odpowie przed sądem.

27 lipca br. po godz. 18:00 do Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do piwnicy jednego z bloków mieszkalnych na terenie Obornik. Na miejsce skierowano patrol, który ustalił, że sprawca po uprzednim zerwaniu dwóch kłódek zabezpieczających drzwi wejściowe wszedł do piwnicy z wnętrza, z której dokonał kradzieży różnego rodzaju toreb, walizek oraz butów. Podczas czynności policjanci ustalili, iż w pobliżu miejsca zdarzenia widziany był mężczyzna idący z walizkami. Funkcjonariusze przystąpili do opatrolowania przyległego terenu. W trakcie sprawdzenia pobliskiego parku zauważyli mężczyznę z walizkami, które pokrzywdzony rozpoznał jako jego własność. Sprawcą okazał się być 57-letni mieszkaniec Obornik. Ponadto w jego kieszeni policjanci ujawnili zerwaną kłódkę. Podejrzany został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania miał ponad półtora promila alkoholu  w wydychanym powietrzu.

Część skradzionych rzeczy wróciło do pokrzywdzonego.

Podejrzany przyznał się do kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo w warunkach recydywy  grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia. O jego dalszych losach zdecyduje teraz Sąd.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież