Pożar lasu niedaleko Sławienka (film)

pozar2

Niestety w dniu dzisiejszym doszło do pożaru lasu. Niedaleko miejscowości Sławienko, leśnictwo Niemieczkowo,  doszło do największego pożaru powierzchni leśnej w tym roku.

Spłonęło około 0,35 hektara lasu prywatnego i około 0,01 ha lasu państwowego w nadzorze Nadleśnictwa Oborniki. Ogień pojawił się na powierzchni prywatnej, gdzie około 3 lata temu wykonano wyrąb. Obecnie jeszcze ta powierzchnia nie została zalesiona i znajduje się na niej dużo łatwopalnego materiału organicznego.

Ogień rozprzestrzenił się bardzo szybko, dodatkowo wzniecany był przez podmuchy lekkiego, ciepłego wiatru. W ugaszeniu pożaru uczestniczyły jednostki OSP i PSP, wykorzystano również samolot z Leśnej Bazy Lotniczej z Jaryszewa. W tym roku to był pożar lasu o największej powierzchni w naszym Powiecie. Jako nieprawdopodobną przyczynę uznano zaprószenie ognia.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież