Kolejny pożar lasu

pozar lasu

Jeszcze trwa dogaszanie i zabezpieczanie pożarzysko niedaleko Dąbrówki Leśnej. Pożar lasy został zauważony około godziny 16:00.

Mimo wczorajszego, dość intensywnego deszczu wilgotność ścięły leśnej jest nadal katastrofalnie niska, rzędu 10-15% wilgotności. Taka wilgotność w połączeniu z suchym, ciepłym wiatrem to bardzo niebezpieczna sytuacja.

W tak złych warunkach wystarczy naprawę niewiele aby doprowadzić do poważnego pożaru lasu, tak też miało to miejsce opodal Dąbrówki Leśnej, gdzie około godziny 16:00 zlokalizowano pożar ścioły leśnej.

Jako główną przyczynę, tego pożaru podane do statystyk będzie – zaprószenie, jednak na 90% można stwierdzić, że było to podpalenie, umyślne czy nie  to zupełnie inny problem.

Spłonęło 5 arów ścioły leśnej. Pożaru ponad 40 minut szukali leśnicy, mocny wiatr uniemożliwiał określenia konkretnej lokalizacji. Udało się odszukać pożar i skutecznie go ugasić.

Poszukiwanie, gaszenie i dozorowanie pożarzysko to ogromne koszty oraz straty przyrodnicze. Apelujemy o rozwagę w trakcie posługiwania się ogniem oraz reagowanie na widok jakiegokolwiek zagrożenia w lesie. 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież