Przejdź do głównej treści

Kolejne pożary traw

| eoborniki.pl za KP PSP Oborniki | Bezpieczeństwo

Oborniccy strazacy w drodze do pozaru

2 pożary odnotowała KP PSP w Obornikach w dniu 15. kwietnia. Tym razem wyjeżdżano do pożarów w Gołaszynie i Kowanowie.

Suche podłoże sprzyja powstawaniu zagrożeń pożarowych. Stałym elementem wiosną są pożary traw. Dziś oborniccy strażacy wyjeżdżali do nich do miejscowości Gołaszyn i Kowanowo.

Wczesna wiosna sprzyja pożarom. Bądźmy czujni!

Wraz z wakacjami powracają znane scenariusze – zdjęcia dzieci z plaży, znad jeziora, z lodami w ręku czy podczas zabawy na podwórku. 
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach zatrzymali dwóch 16-letnich sprawców rozboju, do którego doszło w tunelu pieszo-rowerowym na ul. 3 Maja w Obornikach. Młodzi napastnicy pobili 20-latka i ukradli mu telefon o wartości 1000 zł. O losie nastolatków zadecyduje sąd rodzinny.
W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia 2025 roku, około godziny 2:15, na rondzie Jana Melzera w Rogoźnie doszło do niebezpiecznej kolizji drogowej.
Aktualizacja 21:57 - 02.08.2025-  KPP w Obornikach informuje o odnalezieniu mężczyzny. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc.
Policjanci z Komisariatu w Rogoźnie zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Rogoźno, podejrzanego o brutalny rozbój. Mężczyzna usłyszał aż cztery zarzuty, a decyzją sądu trafił do aresztu na trzy miesiące.
16 lipca 2025 r. o godzinie 19:07 do stanowiska kierowania PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Lulin.
Z dniem 16 lipca 2025 r. flota Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wzbogaci się o specjalistyczny pojazd typu UTV marki Polaris, model RZR TRAIL S 1000.