Przejdź do głównej treści

Pies wpadł do wykopu, w Tłukawach doszło do wypadku

| eoborniki.pl za KP PSP | Bezpieczeństwo

Interwencje strazy pozarnej

W minionym tygodniu strażacy interweniowali 13 razy. W jakich czynnościach uczestniczyli?

 08-12-2014 08:12 Oborniki – kolizja drogowa

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, sorpcji płynów eksploatacyjnych, usunięciu drobnych elementów karoserii oraz przemieszczeniu Fiata Bravo i Mazdy na pobocze.

09-12-2014 00:05 Bąblin – alarm fałszywy z monitoringu pożarowego
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu budynku i rozpoznaniu ewentualnego zagrożenia.

11-12-2014 05:51 Tłukawy – wypadek drogowy
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach, sorpcji płynów eksploatacyjnych, przemieszczeniu pojazdów na pobocze, usunięciu z jezdni drobnych elementów karoserii, oświetleniu terenu akcji oraz kierowaniu ruchem do czasu przybycia Policji.

11-12-2014 19:43 Oborniki – pomoc Policji
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy Policji.

11-12-2014 19:47 Ryczywół – pies wpadł do wykopu
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyciągnięcie psa.

12-12-2014 13:50 Oborniki – ściągnięcie kota z drzewa
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ściągnięciu przy pomocy drabiny kota z drzewa.

12-12-2014 16:24 Gołaszyn – przechylone drzewo nad jezdnią
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięcie drzewa na pobliskie pobocze drogi.

12-12-2014 17:44 Owczegłowy - przechylone drzewo nad jezdnią
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu niebezpiecznie zwisających konarów drzewa.

13-12-2014 08:12 Ryczywół - przechylone drzewo nad mostem
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu niebezpiecznie przechylonego drzewa.

13-12-2014 11:45 Oborniki – kolizja drogowa
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w samochodzie BMW, odcięciu słupa oświetleniowego oraz przemieszczeniu go na pobocze jezdni.

13-12-2014 17:10 Objezierze – pożar śmieci
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się śmieci oraz oświetleniu terenu.

13-08-2014 21:30 Rożnowo – plama oleju po kolizji 
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sorpcji plamy z jezdni.

14-12-2014 21:50 Objezierze – pożar śmieci
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się śmieci oraz oświetleniu terenu akcji.

17 lutego 2026 r. do Komendy Powiatowej Policji w Obornikach zgłosił się pobity i zakrwawiony mężczyzna, który poinformował o rozboju, do jakiego doszło wieczorem na terenie miasta.
Policjanci z Komisariatu Policji w Rogoźnie zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który kierował autem pod wpływem środków odurzających. W jego samochodzie i mieszkaniu zabezpieczono łącznie ponad 300 gramów narkotyków.
Na obwodnicy Wągrowca od strony ronda Gnieźnieńskiego występują utrudnienia w ruchu. Po zakończonej akcji gaśniczej policjanci zabezpieczają pojazd do czasu przyjazdu holownika.
Mieszkaniec gminy Oborniki, poszukiwany listem gończym do odbycia kary więzienia, został zatrzymany na terenie województwa śląskiego. To efekt współpracy policjantów z Obornik i Poznania.
Na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec czterech mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Decyzja ta jest efektem intensywnych działań funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach.
Dzięki czujności policjanta Wydziału Ruchu Drogowego po zakończonej służbie, zatrzymany został mężczyzna podejrzewany o szereg kradzieży paliwa na terenie powiatu obornickiego. Szybka reakcja funkcjonariusza pozwoliła przerwać proceder i doprowadzić do ujęcia sprawcy.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach otrzymali zgłoszenie o zakrwawionym mężczyźnie, który wszedł do jednego ze sklepów na terenie miasta, szukając schronienia i pomocy. Na miejsce natychmiast skierowano patrol.