Przejdź do głównej treści

Bohaterska postawa oborniczan

| KPP Oborniki | Bezpieczeństwo

www.oborniki.policja.gov.plDzięki bohaterskiej postawie dwóch mieszkańców Obornik policjanci zatrzymali sprawcę, usiłowania rozboju. Mężczyzna ten popychając, grożąc, i uderzając próbował wyrwać torebkę kobiecie. Teraz grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. 4 marca około godziny 20.30 oborniccy policjanci zatrzymali sprawcę usiłowania rozboju. Tym razem ujęcie sprawcy ułatwiła bohaterska postawa dwóch mieszkańców Obornik.

Mężczyźni ci przejeżdżając samochodem ul. Czarnkowską, nagle zauważyli oprawcę, który szarpie, popycha i uderza bezbronną kobietę. Mężczyzna ten robił to z tak ogromną siłą, że kiedy poszkodowana nie puszczała torebki to ciągnął ją leżącą po chodniku. Na ten widok mężczyźni błyskawicznie wysiedli z samochodu dogonili i obezwładnili złoczyńcę. Następnie wezwali patrol Policji, który go zatrzymał. Napastnikiem okazał się 26-letni mieszkaniec Obornik. Grozi mu teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Warty podkreślenia jest fakt, iż dzięki szybkiej i odważnej reakcji dwóch mieszkańców Obornik sprawca został szybko zatrzymany i odpowie teraz za swój czyn przed wymiarem sprawiedliwości. Nie był to pierwszy przypadek na terenie powiatu obornickiego kiedy obywatele spontanicznie zareagowali na krzywdę drugiego człowieka i przyczynili się do zatrzymania sprawców przestępstwa. Mimo tego, iż chcą pozostać anonimowi, należą im się słowa uznania

źródło KPP Oborniki

Policjanci z Obornik ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. Do zdarzenia doszło w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Obornikach. Sprawcą okazał się 24- letni mężczyzna. Za powyższy czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Droga wojewódzka w Chrustowie została odblokowana. Na miejscu są jednak nadal służby mundurowe.
Sprawca poniedziałkowej kradzieży pieniędzy z kościoła pw. Miłosierdzia Bożego jest w rękach policji.
OSP Skrzetusz zbiera środki na zakup nowego sprzętu. W tym celu zorganizowała akcję zbierania starych elektronarzędzi. Sprzęt, który komuś jest niepotrzebny, albo po prostu zepsuty, można przekazać druhom ze Skrzetusza. W ten sposób będzie można pomóc jednostce z Gminy Ryczywół. 
Kierujący quadem zjechał z nieznanych przyczyn na drugi pas i doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym - informuje podkomisarz Izabela Leśnik z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek w Rogoźnie. 
Podczas gaszenia nieużytków strażacy z OSP Rogoźno uchronili przed żywiołem jeża. 
Ostatnie wydarzenia, jakie miały miejsce w naszym powiecie związane z wypadkami, w których brały udział osoby kierujące hulajnogą elektryczną, a potem quadem, oraz rosnąca popularność tych środków lokomocji podnoszą role informacji o przepisach ruchu.