Przejdź do głównej treści

Samochód wjechał pod pociąg

| Marcin | Bezpieczeństwo
foto: KP PSP Chodzież
foto: KP PSP Chodzież

Przed godziną 7:00 w okolicach Chodzieży (linia Poznań – Piła) doszło do kolizji samochodu osobowego z pociągiem Kolei Wielkopolskich. W wyniku zdarzenia kierowca samochodu został ranny.

Incydent miał miejsce na przejeździe kolejowo-drogowym wyposażonym w sygnalizację świetlną, która według wstępnych ustaleń działała prawidłowo. PKP PLK prowadzi szczegółowe kontrole infrastruktury w celu sprawdzenia ewentualnych uszkodzeń. Na czas trudności wdrożono komunikację zastępczą. Przywrócenie normalnego rozkładu jazdy odbyło się po zakończeniu działań służb oraz dokładnym sprawdzeniu infrastruktury kolejowej. Płynny ruch pociągów przywrócony został dopiero po godzinie 16-tej.

Kierowcy powinni bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Aż 99% wszystkich zdarzeń na przejazdach to efekty ignorowania znaków oraz działających sygnalizatorów. Osoby powodujące wypadki muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi i finansowymi, obejmującymi między innymi mandaty, odpowiedzialność za uszkodzony tabor oraz wprowadzenie zmian w kursowaniu pociągów.

foto: KP PSP Chodzież
foto: KP PSP Chodzież

źródło:  PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

W dniu 03 marca 2026 r. o godzinie 12:28 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o dwóch osobach śmiertelnych znajdujących się w budynku w m. Wełna.
Zwłoki dwóch mężczyzn znaleziono w miejscowości Wełna. Zgłoszenie do Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wpłynęło we wtorkowe południe.
Od stycznia 2026 r. obowiązuje pakiet nowych przepisów drogowych, a kolejne zmiany wchodzą w życie od 3 marca. To surowsze kary za nielegalne wyścigi, brawurową jazdę i łamanie zakazów. Sprawdź, co dokładnie się zmieniło i co jeszcze przed nami.
Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczorajszego wieczoru w Rogoźnie. Około godziny 21:00 na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Piłsudskiego potrącony został pieszy przechodzący przez oznakowane pasy.
W sobotę 28.02.2026 r. około godz. 14:30 wybuchł pożar zakładu chemicznego CID-ROL na Taszarowie w Wągrowcu. Nad miastem unoszą się kłęby czarnego dymu. Do mieszkańców wysłano alert RCB.
17 lutego 2026 r. do Komendy Powiatowej Policji w Obornikach zgłosił się pobity i zakrwawiony mężczyzna, który poinformował o rozboju, do jakiego doszło wieczorem na terenie miasta.
Policjanci z Komisariatu Policji w Rogoźnie zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który kierował autem pod wpływem środków odurzających. W jego samochodzie i mieszkaniu zabezpieczono łącznie ponad 300 gramów narkotyków.