Przejdź do głównej treści

Owczegłowy. Jedna osoba trafiła do szpitala

| Łukasz | Bezpieczeństwo
Owczegłowy. Jedna osoba trafiła do szpitala - fot. OSP Rogoźno

W sobotni poranek w miejscowości Owczegłowy doszło do zderzenia 2 aut. Jedna osoba została przewieziona do szpitala.

W dniu 23.11.2024r. około godziny 8:50 do SK KP PSP wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Owczegłowy. Dyżurny SK  zadysponował na miejsce  zdarzenia jednostkę OSP Rogoźno.  Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu przez  KDR okazało się, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem dostawczym. W wyniku zderzenia obu pojazdów jedna osoba została przewieziona do Szpitala.
SiŚ na miejscu zdarzenia:
- OSP Rogoźno  - GLBA 0,2/4 RtRw
- ZRM ,,P" - Rogoźno 
- Policja - KP Rogoźno,  WRD Oborniki,  KPP Chodzież(technik)
- Pomoc Drogowa

Źródło, foto: OSP - Powiat Obornicki

Zimowe warunki sprzyjają gromadzeniu się śniegu i lodu na dachach ciężarówek. Spadające bryły podczas jazdy to realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Policja kontroluje, czy kierowcy odpowiednio przygotowują pojazdy.
W poniedziałkowy wieczór strażacy uczestniczyli w gaszeniu pożaru sadzy w kominie. Mieszkańcy opuścili dom przed przybyciem zastępów.
W niedzielę, 11 stycznia 2026 r., w Tarnowie Podgórnym wybuchł potężny pożar hali magazynowej firmy Schenker. Czarny dym unosił się wysoko nad regionem i był widoczny z kilkunastu kilometrów. Sprawdziliśmy, czy sytuacja stanowi zagrożenie dla mieszkańców powiatu obornickiego.
Kierowca samochodu osobowego potrącił sarnę i odjechał. Podróżujący za nim chcieli pomóc zwierzęciu. Potrącenie nie zakończyło się jednak szczęśliwie.
Najbliższe dni przyniosą bardzo niskie temperatury. Dla wielu z nas oznaczają one jedynie dyskomfort, ale dla osób samotnych, bezdomnych, starszych oraz dla zwierząt mogą stać się realnym zagrożeniem zdrowia, a nawet życia. W takich chwilach szczególnie ważna jest ludzka wrażliwość i czujność.
W poniedziałkowy wieczór w Rogoźnie strażacy z KP PSP w Obornikach i OSP z Rogoźna brali udział w akcji gaszenia pożaru sadzy w kominie.
Rogozińskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Ochotnicza Straż Pożarna w sobotę przeprowadzili ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego.