Przejdź do głównej treści

Policjanci podczas obsługi zdarzenia drogowego zatrzymali dwóch poszukiwanych

| Łukasz | Bezpieczeństwo

Policjanci z obornickiej drogówki podczas obsługi zdarzenia drogowego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy byli poszukiwani. Ponadto jeden z zatrzymanych kierował samochodem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W miniony czwartek, tj. 19 września br., funkcjonariusze z obornickiej drogówki zostali skierowani na zdarzenie drogowe z udziałem rowerzysty na drodze K11 w miejscowości  Ruda.

Mundurowi szybko ustalili, że kierujący rowerem 73-letni mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości wymusił pierwszeństwo przejazdu prawidłowo jadącemu kierującemu Manem. Na szczęście żadna z osób uczestniczących w zdarzeniu nie potrzebowała pomocy medycznej.

Po sprawdzeniu uczestników kolizji drogowej w systemach policyjnych okazało się, że kłopoty będzie miał zarówno sprawca kolizji, jak i poszkodowany. Sprawdzenie 40-letniego kierowcy Mana w systemach policyjnych wykazało, że jest on poszukiwany przez prokuraturę celem przeprowadzenia z nim innych czynności prawnych. Mężczyzna został zatrzymany i przekazany rogozińskim kryminalnym, którzy po wykonaniu czynności służbowych zwolnili 40-latka. Natomiast wobec sprawcy kolizji drogowej policjanci nałożyli mandat karny.

W trakcie dalszej obsługi zdarzenia drogowego policjanci zauważyli samochód marki Fiat Doblo, z którego wysiada mężczyzna poruszając się „chwiejnym krokiem”. Po sprawdzeniu mężczyzny w systemach policyjnych okazało się, że 63-latek również będzie miał kłopoty. Był on poszukiwany do odbycia wcześniej zasądzonej kary w wymiarze 181 dni pozbawienia wolności, kierował samochodem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a także posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

To jeszcze nie koniec kłopotów 63-latka. Mężczyzna został przewieziony do Komisariatu Policji w Rogoźnie, gdzie usłyszał również zarzut przywłaszczenia samochodu, którym jechał. Odzyskany pojazd marki Fiat Doblo został przekazany właścicielowi.

podkom. Izabela Leśnik (KPP w Obornikach)

Bezzałogowe roboty lądowe coraz częściej wspierają żołnierzy na współczesnym polu walki – pomagają w ewakuacji rannych, transporcie amunicji, ale też wyposażone w moduły uzbrojone pełnią funkcje bojowe. Polska również rozwija własne systemy.
Obornicka policja apeluje o pomoc. 8 września na DK 11 w Jaraczu ciężarówka wpadła do rowu, by uniknąć czołówki. Poszukiwani są świadkowie i nagrania z kamer.
W dniu 07 września 2025 r. o godzinie 18:29 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o wypadku 4 pojazdów osobowych na drodze DK11 w Kowanówku.
Od 1 stycznia 2025 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach oraz Komisariatu Policji w Rogoźnie zatrzymali w sumie 122 osoby poszukiwane, w tym na podstawie listu gończego. To efekt codziennej, żmudnej pracy funkcjonariuszy, którzy konsekwentnie ustalają miejsca pobytu osób ukrywaj…
Nie był świadomy, że jego niebezpieczna jazda nie umknie czujnym oczom funkcjonariuszy – nawet po godzinach służby. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji dwóch policjantów, nietrzeźwy motorowerzysta został zatrzymany, zanim doszło do tragedii.
W wyniku zderzenia pojazdów do szpitala trafiła jedna osoba. Zdarzenie miało miejsce na drodze powiatowej w Bogdanowie.
Patrole policyjne pojawiły się 1 września przy szkołach.  Swoimi działaniami pochwaliła się Komenda Powiatowa Policji w Obornikach.