Skip to main content


Dzielnicowi mają swój punkt przyjęć w Ryczywole

| Marcin | Bezpieczeństwo

Od poniedziałku 22 kwietnia 2024 r. uruchomiono w Ryczywole Punkt Przyjęć Rewiru Dzielnicowych, w którym będzie pełnił dyżury dzielnicowy.

Punkt przyjęć będzie czynny w poniedziałki i środy w godzinach od 9.00 do 12.00 w sali znajdującej się w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole przy ulicy Nowej 2 (wejście od strony ulicy Kościuszki)*.  Dzielnicowi będą dostępni dla mieszkańców również poza godzinami wyznaczonego dyżuru, po wcześniejszym umówieniu się.

Dzielnicowi przypisani do Gminy Ryczywół (źródło KPP w Obornikach wg. stanu na 17.04.2024):

Rejon nr 5

tel. kom. 786-936-369

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miejscowości:

Ryczywół, Skrzetusz, Piotrowo, Radom, Połajewice, Tłukawy, Igrzyna, Zawady, Gościejewo Leśne, Gościejewko, Łopiszewo, Chmielewo, Krężoły, Trzy Góry

Rejon nr 6

tel. kom. 786-939-366

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miejscowości:

Ninino, Wiardunki, Boruchowo, Gorzewo, Gorzewko, Ludomy, Ludomki, Ludomicko, Łaszczewiec, Drzonek, Orłowo, Dąbrówka Ludomska, Lipa, Lipa Bagna, Lipa Nowa, Lipa Wojciechowo, Chlebowo

źródło KPP w Obornikach

W miejscowości Dąbrówka Leśna doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce jadą służby ratunkowe.
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ocieszynie pomogli kotu, który utknął na parapecie.
Komenda Powiatowa Policji w Obornikach przypomina o zasadach poruszania się hulajnogą elektryczną.
W ciągu ostatnich kilku dni oborniccy i rogozińscy policjanci zatrzymali 5 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby te poszukiwane były na podstawie nakazów doprowadzenia wydanych przez Sąd. Zatrzymani trafili prosto do zakładów penitencjarnych, gdzie odbędą zasądzone kary.
Za duże przekroczenie dozwolonej prędkości 39-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymał 15 punktów karnych i mandat karny w wysokości 2500 zł.
W dniu 2 maja 2024 roku punktualnie o godzinie 8:00 na placu zewnętrznym przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas zmiany służby przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego dokonano uroczysteg...
Dnia 25 kwietnia 2024 r. strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Obornikach wraz z druhami z OSP z terenu powiatu obornickiego przeprowadzili w ramach doskonalenia zawodowego ćwiczenia taktyczno – bojowe „LAS 2024” z zakresu dostarczania wody na duże odległości podczas pożarów lasów z wykor...