Skip to main content


Doskonalenie zawodowe – ćwiczenia JRG Oborniki

| KP PSP Oborniki | Bezpieczeństwo

W dniu 18 marca 2024 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Obornikach w ramach doskonalenia zawodowego odbyło się dla zmian służbowych Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego. Zajęcia prowadził były funkcjonariusz PSP mł. kpt. Waldemar Pruss.

Podczas doskonalenia zawodowego funkcjonariusze uczestniczyli w warsztatach z zakresu ratownictwa technicznego, w szczególności w zdarzeniach komunikacyjnych z udziałem samochodów osobowych. Przećwiczono różne metody wykonania dostępu do osób poszkodowanych w wypadkach drogowych, w tym tunelowanie i usuwanie drzwi bocznych pojazdów. Ćwiczenia zawierały również techniki usuwania dachu samochodu osobowego przy pomocy piły szablastej o napędzie akumulatorowym. Zwrócono uwagę na aspekt bezpieczeństwa, priorytety działań jak i również na inne techniki, które mogą być wykorzystane do szybkiego wykonania dostępu i ewakuacji osoby znajdującej się pod pojazdem przy pomocą urządzenia pomocniczego do rozpieraczy ramieniowych.

Opracował: mł. bryg. Leszek Walczak, asp. Przemysław Krzysztoń

Zdjęcia: asp. Przemysław Krzysztoń

 

W miejscowości Dąbrówka Leśna doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce jadą służby ratunkowe.
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ocieszynie pomogli kotu, który utknął na parapecie.
Komenda Powiatowa Policji w Obornikach przypomina o zasadach poruszania się hulajnogą elektryczną.
W ciągu ostatnich kilku dni oborniccy i rogozińscy policjanci zatrzymali 5 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby te poszukiwane były na podstawie nakazów doprowadzenia wydanych przez Sąd. Zatrzymani trafili prosto do zakładów penitencjarnych, gdzie odbędą zasądzone kary.
Za duże przekroczenie dozwolonej prędkości 39-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymał 15 punktów karnych i mandat karny w wysokości 2500 zł.
W dniu 2 maja 2024 roku punktualnie o godzinie 8:00 na placu zewnętrznym przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas zmiany służby przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego dokonano uroczysteg...
Dnia 25 kwietnia 2024 r. strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Obornikach wraz z druhami z OSP z terenu powiatu obornickiego przeprowadzili w ramach doskonalenia zawodowego ćwiczenia taktyczno – bojowe „LAS 2024” z zakresu dostarczania wody na duże odległości podczas pożarów lasów z wykor...