Skip to main content


Obornickie ELIMINACJE GMINNE OTWP „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

| Łukasz | Bezpieczeństwo

Nowołoskoniec był gospodarzem eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu 16 marca 2024 r. w świetlicy wiejskiej w Nowołoskońcu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, którego celem jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.
Komisję stanowili przedstawiciele Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Obornikach.

 • Krzysztof Tomaszewski – Prezes Oddziału Miejsko -Gminnego ZOSP RP w Obornikach.
  - Patryk Wieczorek – Wiceprezes Oddziału Miejsko Gminnego ZOSP RP w Obornikach
  - Adrian Pilarski – Zastępca Komendanta Gminnego ZOSP RP w Obornikach

 • W tegorocznym konkursie OTWP wystartowało 18 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych. W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawiała się następująco:
  II grupa wiekowa – uczniowie szkół podstawowych klasa V-VIII
  1. Aleksandra Wieczorek – SP Maniewo
  2. Jeremiasz Błażewicz – SP Maniewo
  3. Kajetan Dombrowicz – SP 4 w Obornikach
  4. Florian Andrzejewski – OSP Dąbrówka Leśna
  5. Martyna Starzyńska – OSP Objezierze

 • III grupa wiekowa – uczniowie szkół ponadpodstawowych
  1. Julia Sajna – OSP Nowołoskoniec
  2. Maksymilian Skrzypczak – OSP Ocieszyn
  3. Antoni Frąckowiak – OSP Dąbrówka Leśna
  4. Oskar Hudziński – OSP Nieczajna
  5. Wiktoria Pilarska – OSP Nieczajna

 • Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Obornikach. Zdobywcy pięciu pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych reprezentować będą naszą gminę w eliminacjach powiatowych. Życzymy sukcesu w tym turnieju, a opiekunom dziękujemy za przygotowanie dzieci do eliminacji gminnych.

Tekst: Patryk Wieczorek

Foto: Magdalena Liberska, Monika Sajna, Adrian Pilarski

 

W miejscowości Dąbrówka Leśna doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce jadą służby ratunkowe.
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ocieszynie pomogli kotu, który utknął na parapecie.
Komenda Powiatowa Policji w Obornikach przypomina o zasadach poruszania się hulajnogą elektryczną.
W ciągu ostatnich kilku dni oborniccy i rogozińscy policjanci zatrzymali 5 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby te poszukiwane były na podstawie nakazów doprowadzenia wydanych przez Sąd. Zatrzymani trafili prosto do zakładów penitencjarnych, gdzie odbędą zasądzone kary.
Za duże przekroczenie dozwolonej prędkości 39-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymał 15 punktów karnych i mandat karny w wysokości 2500 zł.
W dniu 2 maja 2024 roku punktualnie o godzinie 8:00 na placu zewnętrznym przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas zmiany służby przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego dokonano uroczysteg...
Dnia 25 kwietnia 2024 r. strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Obornikach wraz z druhami z OSP z terenu powiatu obornickiego przeprowadzili w ramach doskonalenia zawodowego ćwiczenia taktyczno – bojowe „LAS 2024” z zakresu dostarczania wody na duże odległości podczas pożarów lasów z wykor...