Skip to main content

Rogoźnianin ruszył z pomocą pieszemu i wezwał służby ratunkowe

| Łukasz | Bezpieczeństwo
fot. ilustracyjne

Rogoźnianin pomógł wydostać się z rowu z wodą pieszemu, a następnie wezwał służby ratunkowe. Informację przekazała Komenda Powiatowa Policji w Obornikach.

O tym jak ważnym jest interesowanie się losem innych ludzi, dowiódł w minionym tygodniu mężczyzna z Rogoźna. Kierując samochodem dostrzegł pieszego, który stracił równowagę i wpadł do rowu melioracyjnego wypełnionego wodą. Bez wahania wszedł do wezbranej wody, wydobył mężczyznę i wezwał pomoc.

W minionym tygodniu do niebezpiecznej sytuacji doszło przy ul. Boguniewskiej w Rogoźnie. Idący wzdłuż jezdni 52-letni mężczyzna stracił równowagę i wpadł do rowu melioracyjnego niemal do pełna wypełnionego wodą. Z pomocą ruszył przejeżdżający tamtędy pan Maciej, mieszkaniec Rogoźna, który wszedł do wody, wydobył mężczyznę, a następnie ułożył w pozycji bezpiecznej. Zorientował się, że zdrowie poszkodowanego jest zagrożone, wezwał więc pomoc i opiekował się nim do czasu przybycia Policji i służb ratunkowych.

Policjanci podkreślają w tej historii istotną rzecz. Nie należy, tak jak uczynił to Pan Maciej, ulegać przekonaniu, że człowiek zataczający się jest pod wpływem alkoholu, czy też, że poradzi sobie sam. Reagować należy w każdej sytuacji gdy dostrzeżemy zagrożenie, pamiętajmy jednak o zachowaniu ostrożności by samemu nie znaleźć się w niebezpieczeństwie.

Gdyby nie społeczna postawa mieszkańca Rogoźna, przedstawiona sytuacja mogłaby zakończyć się tragicznie. Ta zakończyła się szczęśliwie, chory człowiek otrzymał pomoc na czas. Dziękujemy Panu Maciejowi z Rogoźna za postawę i determinację w niesieniu pomocy obcemu człowiekowi.

Źródło: KPP Oborniki

Kolejne oszustwo metodą na policjanta w gminie Oborniki

W minionym tygodniu 71-letnia mieszkanka gminy Obornik straciła swoje oszczędności metodą „na policjanta”. 

Doskonalenie zawodowe – ćwiczenia JRG Oborniki

W dniu 18 marca 2024 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Obornikach w ramach doskonalenia zawodowego odbyło się dla zmian służbowych Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego. Zajęcia prowadził były funkcjonariusz PSP mł. k...

Obornickie ELIMINACJE GMINNE OTWP „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Nowołoskoniec był gospodarzem eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Dzielnicowi promują funkcjonowanie policyjnych narzędzi służących mieszkańcom

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest jednym z trzech filarów uspołecznienia działań Policji. Zapewnienie właściwego funkcjonowania tej aplikacji będącej narzędziem bezpośredniej komunikacji z mieszkańcami, pozostaje jednym z priorytetów działań Policji.

Tragedia na obornickich torach

Późnym piątkowym wieczorem doszło w Obornikach do potrącenia na torach mężczyzny. Niestety nie przeżył.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

W minionym tygodniu, 20.02.2024 doszło w Rogoźnie do niebezpiecznego zajścia. 18 – letni mieszkaniec Rogoźna ugodził nożem 19-letniego mężczyznę.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - bezpłatne porady prawne, psychologiczne i społeczne

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, to akcja koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Działania związane są z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.