Skip to main content

Poszukiwali 40-latka. Znaleźli go wraz z narkotykami

| Łukasz | Bezpieczeństwo
fot. KPP Oborniki

Oborniccy policjanci zatrzymali 40-latka. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie decyzji wydanej przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu. Mundurowi w trakcie wykonywanych czynności ujawnili u niego narkotyki. Za ich posiadanie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, tj. 29 stycznia br., oborniccy policjanci zatrzymali 40-latka, który był dobrze znany obornickim policjantom. Odbywał on już kary pozbawienia wolności za przestępstwa. Tym razem mężczyzna był poszukiwany na podstawie decyzji wydanej przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu.

Podczas dalszych czynności funkcjonariusze znaleźli przy nim ponad 65 gramów amfetaminy oraz ponad 10 gramów marihuany. Narkotyki zostały zabezpieczone a poszukiwany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił kryminalnym na przedstawienie 40-latkowi zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Obornikach zastosował wobec 40-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy kto, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość ww. środków, sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: KPP Oborniki

Kolejne oszustwo metodą na policjanta w gminie Oborniki

W minionym tygodniu 71-letnia mieszkanka gminy Obornik straciła swoje oszczędności metodą „na policjanta”. 

Doskonalenie zawodowe – ćwiczenia JRG Oborniki

W dniu 18 marca 2024 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Obornikach w ramach doskonalenia zawodowego odbyło się dla zmian służbowych Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego. Zajęcia prowadził były funkcjonariusz PSP mł. k...

Obornickie ELIMINACJE GMINNE OTWP „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Nowołoskoniec był gospodarzem eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Dzielnicowi promują funkcjonowanie policyjnych narzędzi służących mieszkańcom

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest jednym z trzech filarów uspołecznienia działań Policji. Zapewnienie właściwego funkcjonowania tej aplikacji będącej narzędziem bezpośredniej komunikacji z mieszkańcami, pozostaje jednym z priorytetów działań Policji.

Tragedia na obornickich torach

Późnym piątkowym wieczorem doszło w Obornikach do potrącenia na torach mężczyzny. Niestety nie przeżył.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

W minionym tygodniu, 20.02.2024 doszło w Rogoźnie do niebezpiecznego zajścia. 18 – letni mieszkaniec Rogoźna ugodził nożem 19-letniego mężczyznę.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - bezpłatne porady prawne, psychologiczne i społeczne

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, to akcja koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Działania związane są z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.