Skip to main content

Mandat 2000 zł i 3 miesiąca bez prawa jazdy

| Łukasz | Bezpieczeństwo

Utraciła prawa jazdy na 3 miesiące i zapłaci 2000 zł mandatu. To efekt przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 61 km/h.

Oborniccy policjanci ponownie kierują apel do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze, a tym bardziej dostosowanie prędkości do warunków. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, 2 tyś. złotych mandatu oraz 14 punktów karnych to konsekwencje, które poniosła 24- latka kierująca samochodem osobowym.

Pomimo kierowanych apeli nie każdy kierowca tak do końca zdaje sobie sprawę, że brawura, nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Policjanci drogówki praktycznie każdego dnia zatrzymują kierowców do kontroli, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, czy to w obszarze zabudowanym, czy też niezabudowanym.

30 stycznia br., w miejscowości Uścikowo, funkcjonariusze obornickiej drogówki dokonując pomiaru, zatrzymali do kontroli kierowcę opla, który pędził z prędkością 111 km/h na dozwolonej „pięćdziesiątce”.

24-latka przekroczyła dozwoloną prędkość o 61 km/h w obszarze zabudowanym. Zgodnie z prawem konsekwencją takiego zachowania było utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Kobieta została również ukarana mandatem karnym w wysokości 2 tyś. złotych oraz otrzymała 14 pkt karnych.

Apelujemy, by nie lekceważyć ograniczeń prędkości! Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi.

Źródło: KPP Oborniki

Kolejne oszustwo metodą na policjanta w gminie Oborniki

W minionym tygodniu 71-letnia mieszkanka gminy Obornik straciła swoje oszczędności metodą „na policjanta”. 

Doskonalenie zawodowe – ćwiczenia JRG Oborniki

W dniu 18 marca 2024 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Obornikach w ramach doskonalenia zawodowego odbyło się dla zmian służbowych Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego. Zajęcia prowadził były funkcjonariusz PSP mł. k...

Obornickie ELIMINACJE GMINNE OTWP „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Nowołoskoniec był gospodarzem eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Dzielnicowi promują funkcjonowanie policyjnych narzędzi służących mieszkańcom

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest jednym z trzech filarów uspołecznienia działań Policji. Zapewnienie właściwego funkcjonowania tej aplikacji będącej narzędziem bezpośredniej komunikacji z mieszkańcami, pozostaje jednym z priorytetów działań Policji.

Tragedia na obornickich torach

Późnym piątkowym wieczorem doszło w Obornikach do potrącenia na torach mężczyzny. Niestety nie przeżył.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

W minionym tygodniu, 20.02.2024 doszło w Rogoźnie do niebezpiecznego zajścia. 18 – letni mieszkaniec Rogoźna ugodził nożem 19-letniego mężczyznę.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - bezpłatne porady prawne, psychologiczne i społeczne

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, to akcja koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Działania związane są z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.