Skip to main content

Policyjna pogoń ulicami Obornik

| KPP Oborniki, TW/IL | Bezpieczeństwo

Do zdumiewającej sytuacji doszło 11 listopada w Obornikach. Policjanci Stanowiska Kierowania obornickiej Komendy usłyszeli o 3 w nocy głośną muzykę dobiegająca zza okna. Okazało się, że płynie z samochodu zaparkowanego przed ich oknami. Próba wylegitymowania zakończyła się szaleńczym pościgiem ulicami miasta.

11 listopada o 3 w nocy Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Obornikach skierował policjantów do zaparkowanego samochodu przed ich oknami. Powodem była głośna muzyka dobiegająca z opla astry. Kierowca siedząc wewnątrz ujrzawszy zbliżających się do niego policjantów gwałtownie ruszył nie reagując na ich wezwania i sygnały do zatrzymania samochodu. Natychmiast ruszyli w pościg za nim. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane radiowozem. Kontynuował ucieczkę ulicami miasta. Ostatecznie nie zapanował nad pojazdem i uderzył w drzewo, tam został zatrzymany. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Badanie alkomatem wyjaśniło irracjonalne zachowanie kierowcy. Wydmuchał on bowiem ponad 2,5 promila alkoholu.

Policjanci prowadzą postępowanie wyjaśniające, które może pozwoli nam zrozumieć czym kierował się ten młody człowiek wsiadając do samochodu po alkoholu i z jakiego powodu zaparkował przed Komendą Policji.

30 – latek spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, przedstawiono mu zarzut kierowania samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. O winie i wymiarze kary zadecyduje Sąd.

Oborniki. Samochód ciężarowy uderzył w sygnalizację

Samochód ciężarowy uderzył w sygnalizację na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Młyńskiej w Obornikach.

Uwaga. Wypadek na Dk11 (akt)

Dzisiaj doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DK11 na wysokości skrzyżowania Parkowo - Wełna.  W wyniku zdarzenia jeden pas drogi został zablokowany.

Debata społeczna 13 grudnia w Rogoźnie

Komendant Powiatowy Policji w Obornikach zaprasza mieszkańców na debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa seniorów. Spotkanie odbędzie się w Rogoźnie. 

Poranny pożar w Bąblinie. Nie ma poszkodowanych (foto)

W miejscowości Bąblin spalił się domek letniskowy. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Trwają poszukiwania zaginionego Jarosława Piotrowskiego

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie poszukują zaginionego Jarosława Piotrowskiego który oddalił się z placówki medycznej znajdującej się na terenie Gniezna. Zaginiony ostatni raz widziany był w dniu 22.11.2023. Z poczynionych ustaleń wynika że może przebywać na terenie Obornik...

Kolizja w Józefinowie

20 listopada 2023 roku dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Obornikach otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Józefinowo (gmina Rogoźno).

182 ochotników rozpoczęło szkolenie w 12 WBOT

Mimo pierwszego śniegu za oknami, blisko dwustu kandydatów zdecydowało się jeszcze przed Nowym Rokiem zostać żołnierzami 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ochotnicy pochodzą z Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Najbliższe dwa tygodnie spędzą w koszarach 152 batalionu lekkiej piechoty w...