Skip to main content

OSP z Objezierza bezkonkurencyjna!

| Łukasz | Bezpieczeństwo

Drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej z Objezierza były najlepsze podczas gminnych zmagań sportowo-pożarniczych w Objezierzu.

15 drużyn pożarniczych zaprezentowało się podczas sobotnich zawodów sportowo-pożarniczych w Objezierzu. Gminna rywalziacja toczyła się pod dyktando gospodarzy. To oni bowiem okazali się najlepsi we wszystkich kategoriach. 

Wśród seniorów uczestniczyło 8 drużyn. Na podium znalazły się aż 2 zespoły z Objezierza. Najlepsza okazała się druga drużyna, a na najniższym stopniu podium stanął pierwszy zespół. Rozdzieliła ich OSP z Nieczajny. Wśród MDP na podium znalazły się 2 zespoły z Objezierza. Przedzieliła ich młoda drużyna z Ocieszyna.

W katergorii kobiet wystartowała jedynie jedna drużyna, tj. OSP Objezierze.

Wyniki gminnych zawodów sportowo-pożarniczych w Objezierzu - 23.09.2023 r.:

Grupa MDP
Objezierze II
Ocieszyn II
Objezierze I
Nieczajna
Dąbrówka Leśna
Ocieszyn I

Grupa „ C” - kobiety
OSP Objezierze

OSP Objezierze II
Nieczajna
Objezierze I
Pacholewo
Maniewo
Świerkówki
Kiszewo
Dąbrówka Leśna

Nagrody wręczali: Zastępca Burmistrza Obornik Piotr Woszczyk,  Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Obornikach dh Krzysztof Tomaszewski oraz Sołtys Objezierza Edyta Mikołajczak. 

Dla uczestników zawodów OSP Ocieszyn przygotowała grochówkę z kotła.

Fot. OSP Ocieszyn

 

Uwaga. Wypadek na Dk11 (akt)

Dzisiaj doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DK11 na wysokości skrzyżowania Parkowo - Wełna.  W wyniku zdarzenia jeden pas drogi został zablokowany.

Debata społeczna 13 grudnia w Rogoźnie

Komendant Powiatowy Policji w Obornikach zaprasza mieszkańców na debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa seniorów. Spotkanie odbędzie się w Rogoźnie. 

Poranny pożar w Bąblinie. Nie ma poszkodowanych (foto)

W miejscowości Bąblin spalił się domek letniskowy. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Trwają poszukiwania zaginionego Jarosława Piotrowskiego

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie poszukują zaginionego Jarosława Piotrowskiego który oddalił się z placówki medycznej znajdującej się na terenie Gniezna. Zaginiony ostatni raz widziany był w dniu 22.11.2023. Z poczynionych ustaleń wynika że może przebywać na terenie Obornik...

Kolizja w Józefinowie

20 listopada 2023 roku dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Obornikach otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Józefinowo (gmina Rogoźno).

182 ochotników rozpoczęło szkolenie w 12 WBOT

Mimo pierwszego śniegu za oknami, blisko dwustu kandydatów zdecydowało się jeszcze przed Nowym Rokiem zostać żołnierzami 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ochotnicy pochodzą z Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Najbliższe dwa tygodnie spędzą w koszarach 152 batalionu lekkiej piechoty w...

35-latek aresztowany za groźby i podpalenie

35-latek był sprawcą podpalenia hali przy ul. Lipowej w Obornikach. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.