Skip to main content

Zabił kota. Spędzi rok w więzieniu?

| KPP Oborniki | Bezpieczeństwo

18-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności - informuje sierż. szt. Izabela Leśnik z KPP w Obornikach. 

Oborniccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednej z miejscowości powiatu obornickiego mężczyzna zabił kota. Policjanci priorytetowo podeszli do tej bulwersującej sprawy, czego efektem było ustalenie, a następnie zatrzymanie 18-latka, podejrzewanego o to przestępstwo. Mężczyzna usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia.

W miniony czwartek, tj. 7 września około godziny 21:00 do obornickiej komendy wpłynęło zgłoszenie o tym, że nieznany sprawca w nocy z 6/7 września br. poprzez uderzeniem młotkiem kota w głowę dokonał jego uśmiercenia.

Na miejsce niezwłocznie udał się funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego, który w trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia zauważył mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Policjant udaremnił ucieczkę jednemu z podejrzanych.

Podczas sprawdzania terenu, przy jednej z posesji policjanci zauważyli martwego kota. Na miejscu funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli truchło zwierzęcia do badań. W trakcie dalszych czynności policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o zabicie zwierzęcia.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia. 18-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności, zakazu posiadania zwierząt na okres 5 lat oraz zapłaty w wysokości 5 tyś zł. na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Nie ma i nie może być społecznej zgody na takie traktowanie zwierząt. Każdy, kto ma informacje bądź jest świadkiem znęcania się nad zwierzętami powinien poinformować odpowiednie służby, w tym Policję.

Fot. ilustracyjne, newseria.pl

Uwaga. Wypadek na Dk11 (akt)

Dzisiaj doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DK11 na wysokości skrzyżowania Parkowo - Wełna.  W wyniku zdarzenia jeden pas drogi został zablokowany.

Debata społeczna 13 grudnia w Rogoźnie

Komendant Powiatowy Policji w Obornikach zaprasza mieszkańców na debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa seniorów. Spotkanie odbędzie się w Rogoźnie. 

Poranny pożar w Bąblinie. Nie ma poszkodowanych (foto)

W miejscowości Bąblin spalił się domek letniskowy. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Trwają poszukiwania zaginionego Jarosława Piotrowskiego

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie poszukują zaginionego Jarosława Piotrowskiego który oddalił się z placówki medycznej znajdującej się na terenie Gniezna. Zaginiony ostatni raz widziany był w dniu 22.11.2023. Z poczynionych ustaleń wynika że może przebywać na terenie Obornik...

Kolizja w Józefinowie

20 listopada 2023 roku dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Obornikach otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Józefinowo (gmina Rogoźno).

182 ochotników rozpoczęło szkolenie w 12 WBOT

Mimo pierwszego śniegu za oknami, blisko dwustu kandydatów zdecydowało się jeszcze przed Nowym Rokiem zostać żołnierzami 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ochotnicy pochodzą z Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Najbliższe dwa tygodnie spędzą w koszarach 152 batalionu lekkiej piechoty w...

35-latek aresztowany za groźby i podpalenie

35-latek był sprawcą podpalenia hali przy ul. Lipowej w Obornikach. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.