Skip to main content

Rogoźno. Reorganizacja ruchu w Garbatce!

| Łukasz | Bezpieczeństwo

W Garbatce wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu. To ma pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas sobotnich dożynek.

Na sobotę 9 września meteorolodzy zapowiadają piękną i słoneczną pogodę. Ma być bardzo ciepło, więc organizatorzy dożynek w Garbatce spodziewają się tłumów. W związku z tym wprowadzone zostały zmiany. Droga dojazdowa do boiska, od strony drogi powiatowej (na zdjęciu), została jednokierunkową. Kierowcy dojadą nią do parkingów wokół boiska, gdzie odbywać się będzie święto plonów, ale powrócić muszą inną. Organizatorzy zaplanowali powroty uczestników imprezy przez ul. Południową i Konieczyńskich. Na tych drogach ruch odbywać się będzie dwukierunkowo. 

O organizacji ruchu i o bezpieczeństwie podczas sobotnich dożynek opowiedział Sebastian Rabsch, Komendant Miejsko-Gminny w Rogoźnie:

Uwaga. Wypadek na Dk11 (akt)

Dzisiaj doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DK11 na wysokości skrzyżowania Parkowo - Wełna.  W wyniku zdarzenia jeden pas drogi został zablokowany.

Debata społeczna 13 grudnia w Rogoźnie

Komendant Powiatowy Policji w Obornikach zaprasza mieszkańców na debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa seniorów. Spotkanie odbędzie się w Rogoźnie. 

Poranny pożar w Bąblinie. Nie ma poszkodowanych (foto)

W miejscowości Bąblin spalił się domek letniskowy. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Trwają poszukiwania zaginionego Jarosława Piotrowskiego

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie poszukują zaginionego Jarosława Piotrowskiego który oddalił się z placówki medycznej znajdującej się na terenie Gniezna. Zaginiony ostatni raz widziany był w dniu 22.11.2023. Z poczynionych ustaleń wynika że może przebywać na terenie Obornik...

Kolizja w Józefinowie

20 listopada 2023 roku dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Obornikach otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Józefinowo (gmina Rogoźno).

182 ochotników rozpoczęło szkolenie w 12 WBOT

Mimo pierwszego śniegu za oknami, blisko dwustu kandydatów zdecydowało się jeszcze przed Nowym Rokiem zostać żołnierzami 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ochotnicy pochodzą z Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Najbliższe dwa tygodnie spędzą w koszarach 152 batalionu lekkiej piechoty w...

35-latek aresztowany za groźby i podpalenie

35-latek był sprawcą podpalenia hali przy ul. Lipowej w Obornikach. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.