Skip to main content


Włamanie w Ocieszynie. Policja szuka nadal 3 osoby (film)

| Łukasz | Bezpieczeństwo

Policja nadal prowadzi poszukiwania trzeciego uczestnika włamania, do którego doszło w Ocieszynie.

W środę 12 lipca około godzin południowych doszło do włamania do jednego z mieszkań w miejscowości Ocieszyn. Na włamywaczy natrafiła właścicielka, która przypadkowo wróciła do swojego domu. Przestraszeni złodzieje rzucili się do ucieczki taranując po drodze kobietę i mężczyznę, który próbował ich zatrzymać. Włamywacze oddalając się z miejsca zdarzenia uszkodzili swój samochodów i zgubili tablicę rejestracyjną. 

Mieszkańcy Ocieszyna 2 samochodami udalli się w pościg za złodziejami. Z relacji mieszkańców wsi wynika, że uciekali polną drogą w stronę Maniewa, a potem Gołaszyna. W międzyczasie zaalarmowana policja przygotowała już blokady. Udało się zatrzymać kierującą autem kobietę w wieku 32 lat. Jeden z mężczyzn próbował uciec przez Wartę, ale to mu się nie udało. 

W chwili bieżącej trają nadal poszukiwania trzeciej osoby - mówi rzecznik prasowy KPP w Obornikach Izabela Leśnik. W dniu wczorajszym zatrzymano 32-letnią kobietę oraz 38-letniego mężczyznę. Dla dobra prowadzonego postępowania policja nie ujawnia więcej szczegółów - dodaje Leśnik.

Mieszkańcy Ocieszyna podejrzewają, że ta grupa może odpowiadać za inne włamania w regionie. O środowym zdarzeniu oraz bohaterskiej postawie mieszkańców wsi opowiedział nam sołtys Błażej Pacholski - youtube.com/eoborniki

 

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ocieszynie pomogli kotu, który utknął na parapecie.
Komenda Powiatowa Policji w Obornikach przypomina o zasadach poruszania się hulajnogą elektryczną.
W ciągu ostatnich kilku dni oborniccy i rogozińscy policjanci zatrzymali 5 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby te poszukiwane były na podstawie nakazów doprowadzenia wydanych przez Sąd. Zatrzymani trafili prosto do zakładów penitencjarnych, gdzie odbędą zasądzone kary.
Za duże przekroczenie dozwolonej prędkości 39-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymał 15 punktów karnych i mandat karny w wysokości 2500 zł.
W dniu 2 maja 2024 roku punktualnie o godzinie 8:00 na placu zewnętrznym przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas zmiany służby przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego dokonano uroczysteg...
Dnia 25 kwietnia 2024 r. strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Obornikach wraz z druhami z OSP z terenu powiatu obornickiego przeprowadzili w ramach doskonalenia zawodowego ćwiczenia taktyczno – bojowe „LAS 2024” z zakresu dostarczania wody na duże odległości podczas pożarów lasów z wykor...
Aleksandra Wieczorek wygrała wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom". Młoda druhna należy do  OSP Ocieszyn.