Skip to main content

Włamanie w Ocieszynie. Policja szuka nadal 3 osoby (film)

| Łukasz | Bezpieczeństwo

Policja nadal prowadzi poszukiwania trzeciego uczestnika włamania, do którego doszło w Ocieszynie.

W środę 12 lipca około godzin południowych doszło do włamania do jednego z mieszkań w miejscowości Ocieszyn. Na włamywaczy natrafiła właścicielka, która przypadkowo wróciła do swojego domu. Przestraszeni złodzieje rzucili się do ucieczki taranując po drodze kobietę i mężczyznę, który próbował ich zatrzymać. Włamywacze oddalając się z miejsca zdarzenia uszkodzili swój samochodów i zgubili tablicę rejestracyjną. 

Mieszkańcy Ocieszyna 2 samochodami udalli się w pościg za złodziejami. Z relacji mieszkańców wsi wynika, że uciekali polną drogą w stronę Maniewa, a potem Gołaszyna. W międzyczasie zaalarmowana policja przygotowała już blokady. Udało się zatrzymać kierującą autem kobietę w wieku 32 lat. Jeden z mężczyzn próbował uciec przez Wartę, ale to mu się nie udało. 

W chwili bieżącej trają nadal poszukiwania trzeciej osoby - mówi rzecznik prasowy KPP w Obornikach Izabela Leśnik. W dniu wczorajszym zatrzymano 32-letnią kobietę oraz 38-letniego mężczyznę. Dla dobra prowadzonego postępowania policja nie ujawnia więcej szczegółów - dodaje Leśnik.

Mieszkańcy Ocieszyna podejrzewają, że ta grupa może odpowiadać za inne włamania w regionie. O środowym zdarzeniu oraz bohaterskiej postawie mieszkańców wsi opowiedział nam sołtys Błażej Pacholski - youtube.com/eoborniki

 

Uwaga. Wypadek na Dk11 (akt)

Dzisiaj doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DK11 na wysokości skrzyżowania Parkowo - Wełna.  W wyniku zdarzenia jeden pas drogi został zablokowany.

Debata społeczna 13 grudnia w Rogoźnie

Komendant Powiatowy Policji w Obornikach zaprasza mieszkańców na debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa seniorów. Spotkanie odbędzie się w Rogoźnie. 

Poranny pożar w Bąblinie. Nie ma poszkodowanych (foto)

W miejscowości Bąblin spalił się domek letniskowy. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Trwają poszukiwania zaginionego Jarosława Piotrowskiego

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie poszukują zaginionego Jarosława Piotrowskiego który oddalił się z placówki medycznej znajdującej się na terenie Gniezna. Zaginiony ostatni raz widziany był w dniu 22.11.2023. Z poczynionych ustaleń wynika że może przebywać na terenie Obornik...

Kolizja w Józefinowie

20 listopada 2023 roku dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Obornikach otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Józefinowo (gmina Rogoźno).

182 ochotników rozpoczęło szkolenie w 12 WBOT

Mimo pierwszego śniegu za oknami, blisko dwustu kandydatów zdecydowało się jeszcze przed Nowym Rokiem zostać żołnierzami 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ochotnicy pochodzą z Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Najbliższe dwa tygodnie spędzą w koszarach 152 batalionu lekkiej piechoty w...

35-latek aresztowany za groźby i podpalenie

35-latek był sprawcą podpalenia hali przy ul. Lipowej w Obornikach. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.