Skip to main content

Policyjny pościg za kierowcą w Gościejewie

| MP | Bezpieczeństwo
źródło/foto: oborniki.policja.gov.pl
źródło/foto: oborniki.policja.gov.pl

W miniona sobotę, 25 marca 2023 roku, obornicka drogówka zatrzymała w wyniku pościgu 48-letniego mężczyznę.

W czasie prowadzenia rutynowej kontroli prędkości w miejscowości Gościejewo, policjanci chcieli zatrzymać jadący pojazd, który przekroczył dozwolona prędkość o 63 km/h w terenie zabudowanym. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i rozpoczął ucieczkę. Policjanci ruszyli za nim, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, na które kierujący również nie reagował.  Ostatecznie kierujący bmw sam się wyeliminował z ruchu wjeżdżając do rowu.

Mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 48 letni mieszkaniec gminy Ryczywół, który miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty w związku z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej, ucieczkę oraz prowadzeniem pojazdu mimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 324 331554

 

źródło/foto: oborniki.policja.gov.pl

 

Doskonalenie zawodowe – ćwiczenia JRG Oborniki

W dniu 18 marca 2024 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Obornikach w ramach doskonalenia zawodowego odbyło się dla zmian służbowych Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego. Zajęcia prowadził były funkcjonariusz PSP mł. k...

Obornickie ELIMINACJE GMINNE OTWP „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Nowołoskoniec był gospodarzem eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Dzielnicowi promują funkcjonowanie policyjnych narzędzi służących mieszkańcom

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest jednym z trzech filarów uspołecznienia działań Policji. Zapewnienie właściwego funkcjonowania tej aplikacji będącej narzędziem bezpośredniej komunikacji z mieszkańcami, pozostaje jednym z priorytetów działań Policji.

Tragedia na obornickich torach

Późnym piątkowym wieczorem doszło w Obornikach do potrącenia na torach mężczyzny. Niestety nie przeżył.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

W minionym tygodniu, 20.02.2024 doszło w Rogoźnie do niebezpiecznego zajścia. 18 – letni mieszkaniec Rogoźna ugodził nożem 19-letniego mężczyznę.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - bezpłatne porady prawne, psychologiczne i społeczne

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, to akcja koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Działania związane są z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

Rogoźno. Wtargnęli do sklepu z przedmiotem przypominającym broń palną dokonując kradzieży pieniędzy

W poniedziałek 12 lutego br., rogozińscy kryminalni zatrzymali trzech podejrzanych mężczyzn o dokonanie rozboju, do którego doszło w sklepie spożywczym na terenie Rogoźna. Mężczyźni grożąc ekspedientce przedmiotem przypominającą broń zrabowali pieniądze z kasetki.