Skip to main content


Rogozińskie eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej

| Łukasz | Bezpieczeństwo

W sobotę 18 marca w Rogozinskim Centrum Kultury odbyły się Eliminacje Miejsko-Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,, Młodzież Zapobiega Pożarom " - ROGOŹNO 2023. 

W sobotnim konkursie udział wzięło udział 80 uczestników. Rywalizacja była podzielona na kategorie wiekowe. Najlepsi otrzymali nominację do eliminacji powiatowych. 

Wśród gości pojawili się: Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, Poseł na Sejm RP Marta Kubiak, Przeowdniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie Łukasz Zaranek czy radni Jarosław Łatka i Hubert Kuszak. 
Wyniki konkursu:
Kat. Szkoły podstawowe klasy 1-4
1.Alan Nochowicz (MDP OSP Gościejewo)
2.Borys Mańkowski (MDP OSP Gościejewo)
3. Wojciech Nurczyk MDP OSP Gościejewo)
4. Tobiasz Kaczmarek (MDP OSP Słomowo)
5. Adam Zaranek (MDP OSP Pruśce)
Kat. Szkoły podstawowe klasy 5-8
1.Marta Jabłońska (MDP OSP Gościejewo)
2. Miłosz Jackowiak ( MDP OSP Słomowo)
3. Mateusz Polcyn (MDP OSP Gościejewo)
4. Cezary Jarmoliński (MDP OSP Gościejewo)
5. Bartosz Lis (MDP OSP Gościejewo)
Kat. Szkoły ponadpodstawowe
1. Euzebiusz Rabsch (MDP OSP Rogoźno)
2. Julia Piechocka ( MDP OSP Rogoźno)
3. Joanna Budzińska ( OSP Rogoźno )
4.Michał Królczyk ( MDP OSP Pruśce)
5. Daria Olech ( MDP OSP Słomowo)
 

 

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ocieszynie pomogli kotu, który utknął na parapecie.
Komenda Powiatowa Policji w Obornikach przypomina o zasadach poruszania się hulajnogą elektryczną.
W ciągu ostatnich kilku dni oborniccy i rogozińscy policjanci zatrzymali 5 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby te poszukiwane były na podstawie nakazów doprowadzenia wydanych przez Sąd. Zatrzymani trafili prosto do zakładów penitencjarnych, gdzie odbędą zasądzone kary.
Za duże przekroczenie dozwolonej prędkości 39-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymał 15 punktów karnych i mandat karny w wysokości 2500 zł.
W dniu 2 maja 2024 roku punktualnie o godzinie 8:00 na placu zewnętrznym przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas zmiany służby przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego dokonano uroczysteg...
Dnia 25 kwietnia 2024 r. strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Obornikach wraz z druhami z OSP z terenu powiatu obornickiego przeprowadzili w ramach doskonalenia zawodowego ćwiczenia taktyczno – bojowe „LAS 2024” z zakresu dostarczania wody na duże odległości podczas pożarów lasów z wykor...
Aleksandra Wieczorek wygrała wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom". Młoda druhna należy do  OSP Ocieszyn.