fbpx

Gorzewo. Przestrzelone jelito policjanta

Policjanci postrzeleni przez napastnika w miejscowości Gorzewo przebywają cały czas w szpitalu. 

Przypominamy, że zdarzenie miało miejsce 17 maja w Gorzewie.  Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę. Kiedy wjechał w polną drogę niespodziewanie zatrzymał się, wysiadł z samochodu i oddał strzały w kierunku ścigających go policjantów. Policjanci również odpowiedzieli strzałami.

W wyniku wymiany ognia napastnik zginał. Dwaj policjanci zostali ranieni, jeden został ranny w nogę, drugi w brzuch. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, policjanci zostali odtransportowani do szpitala.

Raniony w udo policjant trafił do obornickiego szpitala. Jest szansa, że jeszcze w tym tygodniu opuści placówkę medyczną. 35-latek miał zdaniem lekarzy szczęście, że nie został trafiony w tętnice. Drugi z poszkodowanych zostral przetransportowany do Szpitla im. Strusia w Poznaniu. Podczas operacji jamy brzusznej okazało się, że sytuacja jest poważniejsza. Przestrzelone zostało bowiem dwukrotnie jelito cienkie 24-latka. 

Wg informacji przekazanych przez redakcję TVN24 młodszy z funkcjonariuszy został już wybudzony po operacji. Stan obu policjantów jest stabilny.

Źródło: TVN24.pl, fot. TVN24