fbpx

Zderzenie z cysterną (foto)

W dniu 4 listopada 2021 r. o godzinie 12:21 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego z cysterną na 42. kilometrze drogi wojewódzkiej nr 187 na wysokości Obornik.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na łuku drogi wojewódzkiej nr 187 znajduje się uszkodzony ciągnik siodłowy (MAN) wraz z cysterną przewożącą olej napędowy (26000 l) oraz etylinę (3000 l). Kierowca cysterny opuścił pojazd przed przybyciem JOP i wymagał udzielenia pomocy medycznej. Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ZRM została przetransportowana do Szpitala Powiatowego w Obornikach. W zdarzeniu brał udział również drugi samochód ciężarowy (Iveco), który odjechał z miejsca zdarzenia. Po około 2 godzinach kierowca Iveco przybył na miejsce zdarzenia. W wyniku zderzenia nie doszło do jakichkolwiek wycieków. Droga wojewódzka nr 187 była zablokowana w obu kierunkach. Na miejscu znajdował się Zspół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleni udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz uprzątnięciu elementów karoserii z jezdni.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brały 3 zastępy w sile 8 strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

Opracował: mł. bryg. Leszek Walczak

Zdjęcia: JRG Oborniki