fbpx

Pomoc dla bezdomnych

foto: KPP w Obornikach

Bezdomność to problem, który nie omija również naszego powiatu. W mijającym tygodniu dokonano przeglądu miejsc chętnie odwiedzanych przez bezdomnych.

Policjanci z Wydziału Prewencji KPP w Obornikach wspólnie z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej, dyrektorem Ośrodka dla Osób Bezdomnych Markot w Gościejewie oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Obornikach sprawdzali miejsca przebywania osób bezdomnych.

Spotkanym w dzikich noclegowniach osobom bezdomnym proponowano pomoc oraz przewiezienie do ośrodka pomocowego. Ponadto w miejscach, gdzie osoby bezdomne przebywają rozwieszano ulotki z informacją, gdzie mogą szukać pomocy. Podczas odbytego patrolu jedna z osób bezdomnych skorzystała z pomocy i została przewieziona do Schroniska dla Osób Bezdomnych w Gościejewie, gdzie otrzymała schronienie.

Policjanci apelują o informowanie o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, w altanach ogrodowych, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Nie bądźmy obojętni dla tych osób, być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Informacje można przekazywać na nr alarmowy 112 lub do najbliższej jednostki Policji. Można także skorzystać z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Foto, źródło: KPP w Obornikach