fbpx

Policyjny pościg za kierowcą fiata

W piątek 26 czerwca policjanci Wydziału Ruchu Drogowego otrzymali powiadomienie o podejrzeniu poruszania się w stronę Obornik pijanego kierowcy.

Ponad 1,5 promila alkoholu miał kierujący fiatem uno, który 26 czerwca br., w godzinach popołudniowych nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. 39-latek usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli i kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.
26 czerwca br. około godziny 16:50 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Oborniki otrzymali zgłoszenie, że w kierunku Obornik może jechać nietrzeźwy kierujący samochodem marki Fiat Uno. Mundurowi utworzyli posterunek stały przy DK 11. Podczas posterunku zauważyli pojazd opisywany przez zgłaszającego. Policjanci dali kierującemu fiatem sygnał do zatrzymania tarczą, ten zaś zignorował polecenie i podjął ucieczkę. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w drogę nadając mu wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Po krótkim pościgu po duktach leśnych policjanci zatrzymali pirata drogowego taranując fiata uno.

Samochodem kierował 39-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego a na miejscu pasażera siedział trzeźwy kolega. Jak się okazało mężczyzna chciał uniknąć kontroli drogowej, ponieważ jechał na „podwójnym gazie” –badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna również nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, samochód nie miał aktualnych badań technicznych. Kierowca był także poszukiwany przez Komisariat Policji w Poznaniu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz prowadzenie pojazdu po alkoholu, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oborniccy policjanci alepują o trzeźwą jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami. Pamiętajmy, że pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg.