fbpx

Zatrzymani sprawcy napadu na sklep w Uścikowie

W miniony poniedziałek oborniccy kryminalni zatrzymali dwóch podejrzanych o dokonanie rozboju, którego dokonali w sklepie ogólnospożywczym GS. Mężczyźni przy użyciu przedmiotu przypominającą broń palną ukradli alkohol i papierosy. Za rozbój grozi im teraz kara do 12 lat więzienia.
Do zdarzenia doszło 15 kwietnia br. w sklepie ogólnospożywczym GS w Uścikowie. W godzinach popołudniowych Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Obornikach otrzymał zgłoszenie o dwóch zamaskowanych mężczyznach, którzy wtargnęli do sklepu dokonując kradzieży alkoholu i papierosów używając przy tym przedmiotu przypominającą broń palną. Natychmiast na miejsce zostały skierowane patrole policyjne.

Kryminalni w toku prowadzonych czynności operacyjnych ustalili mężczyzn podejrzewanych o rozbój. Okazali się nimi 22 i 27-letni mieszkańcy gminy Obornik.

18 maja br. mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił stróżom prawa na przedstawienie podejrzanym zarzutu dokonania rozboju.

Sąd na wniosek prokuratury i policji zastosował wobec podejrzanego 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Natomiast wobec 22-latka zastosowano dozór policyjny. Za przestępstwo, które popełnili kodeks karny przewiduje do 12 lat więzienia.