fbpx

Oszuści i złodzieje nie próżnują

Obornicka policja ostrzega przed kolejna falą oszustw.

W różnych powiatach wielkopolski doszło do kilku przypadków oszustw, gdzie sprawcy wyłudzili znaczne sumy pieniędzy. Również na terenie powiatu obornickiego doszło do kilku prób wyłudzenia pieniędzy. Dzięki rozwadze i czujności mieszkańcy nie pozwolili pozbawić się swoich oszczędności. Apelujemy o rozwagę i czujność.
Oszustów nie brakuje. Posługując się podstępem intrygą, podają się za członka rodziny, policjantów, a nawet za prokuratorów. Bądźmy wszyscy ostrożni, bo łatwo teraz za pomocą różnych urządzeń zmienić głos.

Wciąż popularna jest metoda podawania się za wnuczka informującego, że spowodował wypadek i pilnie potrzebna jest gotówka, aby wpłacić policjantom kaucję aby nie trafić do więzienia – informujemy to tak nie działa, nie ma takiej możliwości!

Innym razem oszuści mogą podawać się za policjantów, którzy prowadzą postępowanie w sprawie malwersacji finansowych przez bank, który okrada klientów. Nakłaniają do wypłacenia gotówki i przekazania policjantom na potrzeby prowadzonego postępowania – ponownie informujemy, że nie ma takiej możliwości! Żaden z policjantów nie prosi o przekazanie gotówki na rzecz prowadzonego postępowania.

Nie ma też takiej możliwości, aby prokuratorzy zlecali policjantom podobne działania. Żaden z policjantów nigdy nie prosi o przyniesienie, czy przekazanie pieniędzy.

Prosimy powtórzcie to swoim bliskim! Zawsze sprawdzajmy, czy osoba, która do nas telefonuje jest tym, za kogo się podaje. ROZŁĄCZMY POŁĄCZENIE i zadzwońmy na znany sobie numer członka rodziny, który rzekomo do nas dzwonił i spytajmy, czy faktycznie to z nim wcześniej rozmawialiśmy.

DZ/IL - KPP Oborniki