W wolnym czasie od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Policjant będąc w czasie wolnym od służby wspólnie z kolegami z obornickiej drogówki uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu. 40-latek siedząc za kierownicą samochodu osobowego miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjantem jest się przez całą dobę. To nie praca, a służba. Tym razem udowodnił to policjant z Zespołu ds .Profilaktyki Społecznej  Komendy Powiatowej Policji w Obornikach.

21 kwietnia br. policjant będąc w czasie wolnym od służby zauważył jak nietrzeźwy kierujący mężczyzna wysiada z samochodu marki Daewoo i udaje się do pobliskiego baru.

Podczas, gdy policjant informował telefonicznie dyżurnego jednostki o zaistniałym fakcie, nietrzeźwy kierujący wykorzystał moment i  wsiadł do swojego daewoo próbując odjechać. W tym momencie drogę zajechał mu policyjny radiowóz. Mężczyzna nie chciał wyjść z samochodu tłumacząc, że jest trzeźwy. Wówczas policjanci zmuszeni byli do wyjęcia 40-latka z samochodu.  

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Badanie wykazało u niego prawie 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed Sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożony karą do 2 lat więzienia.

Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu to jedna z najgorszych decyzji, które mogą stać się przyczyną ludzkich tragedii.

Zachowanie funkcjonariusza to kolejny przykład, gdzie czujność i godna naśladowania postawa policjantów nawet niebędących na służbie przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy. 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież