fbpx

Znieważyła policjantów, dostała zarzuty

Kobietę, która znieważyła policjantów, czeka rozprawa w sądzie.

W środę 25 marca w godzinach wieczornych Dyżurny Komendy Powiatowej w Obornikach otrzymał zgłoszenie o grupie osób spożywających alkohol. Po przyjeździe na miejsce policjanci zastali grupę 3 osób. Zgodnie z obowiązującymi nowymi przepisami wydanymi przez Ministra Zdrowia, zabraniają one wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań do 11 kwietnia włącznie.

W trakcie wykonywanych dalszych czynności służbowych mundurowi ustalili, iż jedna z osób niestosujących się do nowych przepisów o nielegalnym zgromadzeniu jest poszukiwana. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Obornik, który ma do odbycia ponad 3 lata więzienia. Żona poszukiwanego w trakcie zatrzymania mężczyzny była agresywna, znieważała policjantów, próbowała uniemożliwić wykonanie czynności zatrzymania oraz naruszyła nietykalność cielesną. Kobieta również została zatrzymana i przewieziona na komendę, gdzie zostały przedstawione jej zarzuty: znieważenia funkcjonariusza publicznego, nieruszenie nietykalności cielesnej oraz i wymuszanie na funkcjonariuszu publicznym zaniechania czynności.

Kobieta za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Natomiast zatrzymany mężczyzna kolejne dni spędzi już za kratami w więzieniu.