Przejdź do głównej treści

"Stop agresji i przemocy"

| tekst um rogoźno, fot. um rogoźno | Bezpieczeństwo

"Stop agresji i przemocy" pod taką nazwą odbył się konkurs plastyczny na zakładkę do książki zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Obornikach przy współudziale Gminy Rogoźno.

We wtorek 25 lutego, w Urzędzie Miejskim w Rogoźnie, miało miejsce wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu. Spośród kilkudziesięciu prac, komisja wybrała 3 zakładki. Nagrodzeni to: I miejsce - Lukrecja Szafrańska ze szkoły w Budziszewku, II miejsce - Oskar Bączkowski ze szkoły w Gościejewie i III miejsce - Martyna Mikołajczak również ze szkoły w Gościejewie. Zwycięzcom gratulujemy!

Fot. UM Rogoźno

Wraz z wakacjami powracają znane scenariusze – zdjęcia dzieci z plaży, znad jeziora, z lodami w ręku czy podczas zabawy na podwórku. 
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach zatrzymali dwóch 16-letnich sprawców rozboju, do którego doszło w tunelu pieszo-rowerowym na ul. 3 Maja w Obornikach. Młodzi napastnicy pobili 20-latka i ukradli mu telefon o wartości 1000 zł. O losie nastolatków zadecyduje sąd rodzinny.
W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia 2025 roku, około godziny 2:15, na rondzie Jana Melzera w Rogoźnie doszło do niebezpiecznej kolizji drogowej.
Aktualizacja 21:57 - 02.08.2025-  KPP w Obornikach informuje o odnalezieniu mężczyzny. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc.
Policjanci z Komisariatu w Rogoźnie zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Rogoźno, podejrzanego o brutalny rozbój. Mężczyzna usłyszał aż cztery zarzuty, a decyzją sądu trafił do aresztu na trzy miesiące.
16 lipca 2025 r. o godzinie 19:07 do stanowiska kierowania PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Lulin.
Z dniem 16 lipca 2025 r. flota Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wzbogaci się o specjalistyczny pojazd typu UTV marki Polaris, model RZR TRAIL S 1000.