Potrącił 11-latkę i jej ojca

W niedzielę 9 lutego w Obornikach na ul. A. Mickiewicza doszło do wypadku drogowego w wyniku którego dwójka pieszych trafiła do szpitala. Okoliczności i przyczyny wypadku badają teraz oborniccy policjanci.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 13:00 na ul. A. Mickiewicza w Obornikach. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 20-letni mieszkaniec Obornik kierując pojazdem marki VW Golf po gwałtownej zmianie pasa ruchu nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego nie zapanował nad pojazdem uderzając w barierę ochronną oddzielającą jezdnie od chodnika po którym poruszała się 11-letnia dziewczynka wraz z ojcem. W wyniku tego zdarzenia obrażenia poniosła 11-latka i jej ojciec. Dziewczynka z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala w Poznaniu,  natomiast jej ojciec do szpitala w Obornikach ze złamana m.in. kością udową.

Policjanci ustalili, że zarówno kierujący jak i pieszy byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Policyjne dochodzenia w tej sprawie wyjaśni dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Oborniccy mundurowi apelują o rozwagę i ostrożność za kierownicą oraz przede wszystkim o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Jak wskazują doświadczenia, chwila nieuwagi lub nierozwaga mogą doprowadzić do tragedii.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież