fbpx

Potrącił 11-latkę i jej ojca

W niedzielę 9 lutego w Obornikach na ul. A. Mickiewicza doszło do wypadku drogowego w wyniku którego dwójka pieszych trafiła do szpitala. Okoliczności i przyczyny wypadku badają teraz oborniccy policjanci.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 13:00 na ul. A. Mickiewicza w Obornikach. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 20-letni mieszkaniec Obornik kierując pojazdem marki VW Golf po gwałtownej zmianie pasa ruchu nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego nie zapanował nad pojazdem uderzając w barierę ochronną oddzielającą jezdnie od chodnika po którym poruszała się 11-letnia dziewczynka wraz z ojcem. W wyniku tego zdarzenia obrażenia poniosła 11-latka i jej ojciec. Dziewczynka z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala w Poznaniu,  natomiast jej ojciec do szpitala w Obornikach ze złamana m.in. kością udową.

Policjanci ustalili, że zarówno kierujący jak i pieszy byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Policyjne dochodzenia w tej sprawie wyjaśni dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Oborniccy mundurowi apelują o rozwagę i ostrożność za kierownicą oraz przede wszystkim o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Jak wskazują doświadczenia, chwila nieuwagi lub nierozwaga mogą doprowadzić do tragedii.