fbpx

Znalazł pocisk w lesie

W poniedziałek w obornickiem lesie znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej. O nietypowym znalezisku powiadomił Policję spacerujący mężczyzna. Pocisk artyleryjski został zabezpieczony do czasu przyjazdu saperów. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać.

Mimo, iż od ostatniej wojny na ziemiach polskich minęło już ponad 70 lat do chwili obecnej znajdowane są jej pozostałości ukryte gdzieś w ziemi. W poniedziałek na nietypowe znalezisko natknął się mieszkaniec Obornik spacerujący po lesie za schroniskiem „Azorek”.  Przybyły na miejsce funkcjonariusz Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego KPP Oborniki potwierdził, iż metalowy walec to pozbawiony zapłonu pocisk artyleryjski kaliber 76mm, pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Miejsce jego znalezienia zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

Niewybuch zabrali Saperzy z Centrum Szkoleni Wojsk Lądowych w Poznaniu celem jego neutralizacji na wojskowym poligonie.

Przypominamy!!!

Pozostałości wojny są niestabilne i ich dotknięcie może spowodować wybuch zagrażający życiu i zdrowiu. Każde takie znalezisko należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych oraz jak najszybciej powiadomić Policję.

pocisk w lesie