fbpx

Kradli złom ze skupu!

Oborniccy policjanci zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o kradzież złomu. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

30 grudnia br. tuż przed północą policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zostali skierowani do jednego ze skupów złomu działających na terenie Obornik. Wg przekazanych informacji 2 mężczyzn miało przerzucać za płot znajdujący się tam złom.

Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce zauważyli zaparkowany wzdłuż płotu pojazd marki Mercedes z otwartymi drzwiami. We wnętrzu samochodu znajdowały się różnego rodzaju elementy metalowe.

W wyniku sprawdzenia na terenie mieszczącego się tam skupu mundurowi dostrzegli dwóch mężczyzn, którzy widząc umundurowanych policjantów próbowali się jeszcze ukryć. Chwilę później byli już w rękach stróżów prawa.

Sprawcami okazali się mężczyźni w wieku 25 i 36 lat. Oboje usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży złomu różnego asortymentu. Podejrzani trafili do policyjnej celi, a pojazd, którym przyjechali na parking strzeżony. Grozi im do 5 lat więzienia.