Przejdź do głównej treści

Nadmierna prędkość przyczyną dachowania

| eoborniki.pl, kpp oborniki | Bezpieczeństwo

Nadmierna prędkośći i warunki pogodowe były przyczyną dachowania samochodu w czwartkowy wieczór.

Zdarzenie miało miejsce na ul. ks. Stefana Szymańskiego w Obornikach. Po godz. 20:00 kierujący samochodem marki BMW 34-letni mieszkaniec powiatu obornickiego stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i dachował. Uszkodzone zostało ogrodzenie jednej z posesji. 

Na razie nie wiadomo czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja, czy wypadek. 

 

 

W poniedziałkowy wieczór w Rogoźnie strażacy z KP PSP w Obornikach i OSP z Rogoźna brali udział w akcji gaszenia pożaru sadzy w kominie.
Rogozińskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Ochotnicza Straż Pożarna w sobotę przeprowadzili ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego.
Zmienna pogoda, śliska nawierzchnia i wcześnie zapadający zmrok – to czynniki, które znacząco zwiększają ryzyko wypadków. Komenda Powiatowa Policji w Obornikach apeluje do kierowców i pieszych o rozwagę i stosowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
Na wniosek obornickich policjantów na drodze wojewódzkiej W178 zamontowano dodatkowy znak ostrzegawczy. Ma on poprawić bezpieczeństwo na odcinku między Dąbrówką Leśną a Lipą, gdzie często dochodziło do kolizji.
Polska reaguje na falę dezinformacji z TikToka. Wiceminister cyfryzacji z Rożnowa apeluje do Komisji Europejskiej.
Bez osób poszkodowanych zakończył się pożar sadzy w kominie w Obornikach. Zdarzenie miało miejsce w sobotnie popołudnie. 
W Rogoźnie doszło do potrącenia pieszego przez samochód ciężarowy. Zdarzenie miało miejsce po godz. 15:00.