W Ryczywole mówiono o narkotykach

W czwartek 14 listopada funkcjonariusz Zespołu Profilaktyki Społecznej obornickiej Policji w ramach wywiadówek szkolnych spotkał się z rodzicami uczniów starszych klas Szkoły Podstawowej w Ryczywole. Rozmawiano o zjawisko zażywania środków odurzających, na które narażeni są młodzi ludzie.
W miniony czwartek policjant Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji  w Obornikach, mł. asp. Paweł Witzberg spotkał się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Ryczywole. Przedsięwzięcie zorganizowane przez Dyrekcję Szkoły w ramach wywiadówek szkolnych poświęcone było tematyce narkotyków, dopalaczy i innych środków odurzających.
Policyjny profilaktyk opowiedział  zgromadzonym o zagrożeniach związanych z eksperymentowaniem z własnym życiem przez młodych ludzi, którzy sięgają po różnego rodzaju używki.
Podczas spotkania wykorzystano walizkę z atrapami środków odurzających. Rodzice mieli okazję by nie tylko zobaczyć atrapy narkotyków i dopalaczy ale także przedmioty służące do ich zażywania i przechowywania.
Spotkanie było też okazją by omówić działania narkotyków i dopalaczy na ludzki organizm oraz zwrócić uwagę na przyczyny sięgania po nie przez młodych ludzi oraz niepokojące zachowania, które mogą świadczyć o kontakcie dziecka z substancjami narkotycznymi. 
W trakcie rozmów przedstawiono także podstawowe założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pośrednictwem której można m.in. wskazać miejsca grupowania młodzieży i zażywania narkotyków.
narkotyki przyczyny sięgania po nie

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież