fbpx

W Ryczywole mówiono o narkotykach

W czwartek 14 listopada funkcjonariusz Zespołu Profilaktyki Społecznej obornickiej Policji w ramach wywiadówek szkolnych spotkał się z rodzicami uczniów starszych klas Szkoły Podstawowej w Ryczywole. Rozmawiano o zjawisko zażywania środków odurzających, na które narażeni są młodzi ludzie.
W miniony czwartek policjant Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji  w Obornikach, mł. asp. Paweł Witzberg spotkał się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Ryczywole. Przedsięwzięcie zorganizowane przez Dyrekcję Szkoły w ramach wywiadówek szkolnych poświęcone było tematyce narkotyków, dopalaczy i innych środków odurzających.
Policyjny profilaktyk opowiedział  zgromadzonym o zagrożeniach związanych z eksperymentowaniem z własnym życiem przez młodych ludzi, którzy sięgają po różnego rodzaju używki.
Podczas spotkania wykorzystano walizkę z atrapami środków odurzających. Rodzice mieli okazję by nie tylko zobaczyć atrapy narkotyków i dopalaczy ale także przedmioty służące do ich zażywania i przechowywania.
Spotkanie było też okazją by omówić działania narkotyków i dopalaczy na ludzki organizm oraz zwrócić uwagę na przyczyny sięgania po nie przez młodych ludzi oraz niepokojące zachowania, które mogą świadczyć o kontakcie dziecka z substancjami narkotycznymi. 
W trakcie rozmów przedstawiono także podstawowe założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pośrednictwem której można m.in. wskazać miejsca grupowania młodzieży i zażywania narkotyków.
narkotyki przyczyny sięgania po nie